Zielona z natury

W Żabce uważamy, że nie można myśleć jedynie o tym, co jest tu i teraz. Odpowiedzialność jest wpisana w DNA naszej firmy, a dbałość o ekologię to ważny filar jej rozwoju. Aby móc śmiało myśleć o wspólnym jutrze, już dzisiaj troszczymy się o dobrostan środowiska naturalnego i lokalnych społeczności. Wierzymy, że suma wielu małych kroków ma ogromne znaczenie. W poczuciu odpowiedzialności za naszą planetę wraz z rozwojem firmy zmieniamy nasz wpływ na otoczenie. W zmiany włączamy naszych franczyzobiorców, pracowników i klientów.

 

W Żabce przy ul. Lewandów w Warszawie pokazujemy, jak proekologiczne rozwiązania stosować w handlu. Naszpikowany innowacjami sklep stanowi swoiste laboratorium. Testujemy w nim pionierskie w skali światowej rozwiązania w obszarach zielonej energii i transportu, czystego powietrza i gospodarki w obiegu zamkniętym. Dzięki nim zmniejszymy nasz wpływ na środowisko naturalne, podarujemy drugie życie odpadom i zredukujemy ślad węglowy.
Zobacz film

Zobacz jakie ekologiczne efekty osiągnęliśmy od otwarcia sklepu

Znajdziesz tu rozwiązania z kategorii:

Zielona energia
Zielona energia

____________________________

Wielu z Was przychodzi do Żabki po kawę lub inną dawkę energii. Nasze sklepy mają energię – zieloną energię. Cały sklep zasilany jest energią słoneczną i wiatrową, ale to nie koniec… Stosujemy innowacyjne rozwiązania, takie jak podłoga kinetyczna, dzięki którym sama wizyta Klienta daje zasilanie. Nasz sklep wykorzystuje energię pochodzącą w 100% z zielonych źródeł.

Dowiedz się więcej
Drugie życie
Drugie życie

____________________________

Działalność człowieka doprowadziła do paradoksu – z jednej strony zaczyna brakować nam zasobów (w tym najcenniejszej wody pitnej!), a z drugiej strony jesteśmy zasypani śmieciami. W naszym sklepie udowadniamy, że nie wszystko musi zostać wyrzucone, ale może zostać wykorzystane drugi raz. Nie tylko ograniczamy ilość odpadów, lecz również oszczędzamy cenne surowce.

Dowiedz się więcej
Zielony transport
Zielony transport

____________________________

Nie tylko sklep może być ekologiczny, ale również dojazd do niego. Dlatego wspieramy tych, którzy zdecydowali się odwiedzić Żabkę podczas rowerowej przejażdżki czy przyjechali elektrycznym samochodem. Chcemy ułatwić życie tym, którzy zdecydowali się wybrać zielony transport, by do nas dotrzeć.

Dowiedz się więcej
Czyste powietrze
Czyste powietrze

____________________________

Samochody, piece i przemysł – człowiek zatruwa nie tylko wodę czy tworzy wysypiska na Ziemi, ale jego działalność pogarsza powietrze, którym oddychamy. W miastach często ciężko się oddycha. Smog stanowi olbrzymie zagrożenie dla zdrowia, dlatego chcemy ograniczyć ilość pyłów i szkodliwych substancji, które trafiają do atmosfery. Rozwiązanie jest proste – świetną metodą oczyszczania powietrza są rośliny. Ale pomocna jest również najnowsza technologia w postaci kostki brukowej pochłaniającej pyły.

Dowiedz się więcej