Zielona Odnowa Zielona Góra

Daj butelkom i puszkom nowe życie!

Żabka Polska, jako sieć zielona z natury, wprowadza możliwość oddania jednorazowych opakowań po napojach w swoich sklepach na terenie całej Zielonej Góry. Działania ekologiczne to także małe kroki, które zaczynają się od ekologicznych nawyków. Zapraszamy Was do akcji “Zielona Odnowa”, która wspiera obieg zamknięty tworzyw sztucznych. Weź udział w naszej zielonej transformacji w kierunku zero waste!

Jak oddać opakowania?

Znajdź Żabkę oferującą możliwość oddania butelek
manualnie lub z użyciem Ekomatu

W części sklepów opakowania oddajesz w Ekomacie. W sklepach nie wyposażonych
w Ekomaty opakowania oddajesz u kasjera.

Nie ma możliwości zwrotu opakowań u kasjera w sklepach wyposażonych w Ekomaty.

Krok 1 Zeskanuj opakowania

Zeskanuj kod kreskowy opakowania
– butelki PET lub puszki metalowe.

Krok 2 Wrzuć opakowanie do otworu

Wrzuć opakowanie do przeznaczonego do tego otworu w Ekomacie. Jeśli masz kilka opakowań, zeskanuj niezwłocznie jedno po drugim. Maksymalnie możesz oddać 5 opakowań dziennie.

Krok 3 Odbierz bon rabatowy

Za każdą oddaną butelkę odbierz bon rabatowy. Możesz go wykorzystać na zakup napoju w butelce PET lub puszce, dotyczy także piwa. Bon jest ważny przez 7 dni od daty wydruku. Pamiętaj, 1 bon rabatuje 1 produkt.

Wypróbuj nasze EKOmaty

W naszych sklepach możesz spotkać kilka rodzajów maszyn przeznaczonych do oddawania opakowań

W części sklepów opakowania oddajesz w Ekomacie. W sklepach nie wyposażonych
w Ekomaty opakowania oddajesz u kasjera.

Nie ma możliwości zwrotu opakowań u kasjera w sklepach wyposażonych w Ekomaty.

Krok 1 Podaj opakowania kasjerowi

W sklepie bez Ekomatu, możesz przekazać opakowania bezpośrednio kasjerowi.

Krok 2 Kasjer zeskanuje opakowania

Kasjer zeskanuje przyniesione przez Ciebie opakowania. Maksymalnie możesz oddać 5 opakowań dziennie.

Krok 3 Odbierz bon rabatowy

Za każdą oddaną butelkę odbierz bon rabatowy. Możesz go wykorzystać na zakup wybranych napojów w butelce PET lub puszce, dotyczy także piwa. Bon jest ważny przez 7 dni od daty wydruku. Pamiętaj, 1 bon rabatuje 1 produkt objęty promocją.

Najczęstsze pytania

Znajdź Żabkę objętą akcją, w której możesz zwrócić opakowania bezpośrednio u sprzedawcy lub w Ekomacie.

W ramach akcji Zielona Odnowa zwrócisz plastikowe butelki PET o pojemności do 2l oraz metalowe puszki o pojemności do 1l. Pamiętaj, że opakowania muszą mieć widoczny kod kreskowy do zeskanowania. Ze zbiórki wykluczone są opakowania po napojach mlecznych.

Wylej resztki napojów z pojemników i sprawdź, czy kod kreskowy do skanowania jest czytelny. Nie musisz myć opakowań, ale pamiętaj, żeby ich nie zgniatać, nie niszczyć, a także nie zrywać etykiety.

Ekologia na co dzień opłaca się planecie i nam! Za każde zwrócone opakowanie, niezależnie od jego pojemności, zyskujesz bon o wartości 50gr za każde oddane opakowanie. Bon można wykorzystać na zakup napoju w butelce PET lub w puszce, dotyczy także piwa. Przy zakupie napoju można wykorzystać tylko jeden rabat. Pamiętaj, że 1 bon można wykorzystać na zakup jednego produktu z puli promocyjnej. Bon jest ważny przez 7 dni od daty wydruku.

 

Zielona Odnowa

Dzięki Żabce bierzesz udział w kreowaniu gospodarki obiegu zamkniętego opakowań po napojach.

Wspólne działanie i drobne ekologiczne nawyki

Klient przynosi opakowanie po napojach do sklepu Żabka. W nagrodę otrzymuje Żappsy.

Opakowania zyskują kolejne, nowe Życie.

Wszystkie zebrane opakowania są przekazywane do recyklingu.

Działania ekologiczne mają sens wtedy, gdy zabieramy się za nie wspólnie i razem dbamy o drobne ekologiczne nawyki, które przynoszą korzyść środowisku i planecie. Z pewnością wiesz, że tworzywa sztuczne można recyklingować, odzyskując z nich surowiec do produkcji kolejnych opakowań. Prawidłowo segregowane odpady pozwolą zatem na stworzenie funkcjonalnego obiegu zamkniętego w gospodarce surowcami.

A co, jeśli za każde opakowanie oddane do recyklingu, można zgarnąć dodatkowy bonus? Nowa akcja Żabki, czyli Zielona Odnowa, pomaga zbudować ekologiczne nawyki prawidłowego sortowania surowców, a także nagradza bonusowymi żappsami za każde oddane opakowanie z plastiku (butelka) lub metalu (puszka)!

Sprawdź listę sklepów biorących
udział w akcji i regulamin