Porcja dobreGO

Prosto i szybko może też znaczyć smacznie i zdrowo,
czyli „Porcja DobreGO!” od Żabki”

Dobry skład i wyśmienity smak nie muszą się wzajemnie wykluczać. Program żywieniowy „Porcja DobreGO!” od Żabki ma na celu uczynienie dobrego żywienia łatwiejszym. Analizując trendy i oczekiwania konsumentów względem racjonalnego żywienia, a jednocześnie ich bolączki związane z niedostateczną wiedzą czy brakiem czasu, Żabka chce zapewnić im łatwy dostęp do dobrych posiłków pochodzących z bogatego portfolio Marek Własnych dostępnych w sklepach sieci. 

Smacznie i zdrowo na
wyciągnięcie ręki

Sklepy Żabka odwiedza codziennie ok. 3 mln klientów. Wielu z nich kojarzy dobre żywienie z pracochłonnym procesem przygotowania i planowania posiłków. Program „Porcja DobreGO!” ma za zadanie zmienić tę perspektywę.

Smaczne i zdrowe jedzenie może być teraz na wyciągnięcie ręki, również jeżeli chodzi o kategorię dań gotowych, które stanowią aż 70% kupowanych w Polsce posiłków „ready to eat”.

Odpowiedź na aktualne
potrzeby

Inicjatywa jest następstwem nowego podejścia do dobrego żywienia, które sieć zdefiniowała w 2022 r. Po pandemii i w obliczu rosnącej inflacji, coraz mniej osób decyduje się jeść na mieście, jednak wzrasta popularność dań gotowych, które są alternatywą dla restauracji

Zdając sobie z tego sprawę, sieć chce oferować swoim klientom pełnowartościowe produkty, po które mogą sięgać regularnie. Dzięki temu konsument nie musi już myśleć, jak jeść smacznie i zdrowo, bo Żabka zrobiła to DLA Niego i ZA niego.

  • jest smaczna oraz ma odpowiednią porcję, po której poczujesz się „zdrowo najedzony”
  • stanowi część codziennej, urozmaiconej diety
  • możesz go zabrać ze sobą gdzie chcesz i zjeść kiedy chcesz, uwalnia Twój czas, a Ty masz energię, żeby go wykorzystać na maxa na to, co dla Ciebie ważne
  • jest dobry dla planety, , bo planeta lubi opakowania nadające się do recyklingu a ponadto nie marnujesz żywności kupując jej nadmiar do samodzielnego przygotowywania posiłków

Nutriscore „A” lub „B”

Produkty oznaczone „Porcja DobreGO!” to przede wszystkim produkty posiadające na froncie opakowania międzynarodowy systemem znakowania żywności Nutriscore „A” lub „B”

Oznacza to, że produkty te zawierają bardzo dobry skład odżywczy. Charakteryzują się  wysoką zawartością pożądanych w diecie składników,  takich jak: białko, błonnik, warzywa czy owoce, a jednocześnie nie zawierają lub mają ograniczoną zawartość niepożądanych w codziennej diecie składników np.: cukrów prostych, tłuszczy czy dodatku soli.

Produkty z NutriScorem „A” lub „B” powinniśmy spożywać jak najczęściej i to one powinny dominować w naszej codziennej diecie.