Walka z koronawirusem to sprawa nas wszystkich. Dokładamy starań, na różnych płaszczyznach, aby minimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. Wspólnie z firmami kurierskimi zadbaliśmy o to, by kurierzy i pracownicy sklepów mieli ze sobą jak najmniejszy kontakt. Usługa nadawania i odbioru paczek w sklepach Żabka jest bardzo popularna, dlatego mimo wyjątkowych okoliczności, chcemy nadal dawać taką możliwość naszym klientom, z zachowaniem jednak wzmożonych zasad bezpieczeństwa – mówi Przemysław Tomaszewski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Usług w firmie Żabka Polska.

Konsumenci mogą skorzystać z usługi nadawania i odbioru przesyłek w jednym z ponad 6 tys. sklepów Żabka. Sieć zachęca, aby w trakcie wizyty w sklepie łączyć odebranie paczki z zakupami najpotrzebniejszych produktów, tak aby ograniczyć konieczność ponownego wychodzenia z domu.

Obecna sytuacja epidemiczna stawia przed nami nowe wyzwania związane z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa podczas odbioru przesyłek. Dbając o wspólne bezpieczeństwo i komfort pracy kurierów oraz pracowników sklepów, a tym samym naszych klientów, wdrożyliśmy nowe, uproszczone procedury, dzięki którym ograniczamy kontakt osobisty do minimum. Wiemy, jak ważne jest zapewnienie klientom stałego dostępu do tej popularnej metody odbioru przesyłek, szczególnie w okresie wzmożonych zakupów online i dlatego wspólnie z siecią Żabka  podejmujemy wszystkie możliwe działania mające na celu zagwarantowanie bezpiecznego korzystania z usługi – mówi Rafał Makowski menedżer ds. rozwoju sieci click&collect w Poczcie Polskiej.

Pomimo trudnej sytuacji w kraju i na świecie, bardzo istotne dla klientów oraz gospodarki jest możliwość nadawania i odbierania paczek. Istotę tego procesu podkreślił rząd USA, który wskazał punkty kurierskie jako kluczowe elementy infrastruktury podczas epidemii, które mają kontynuować pracę nawet w strefach zamkniętych.

Wyposażyliśmy wszystkie  jednostki operacyjne oraz kurierów  DHL Parcel w rękawiczki, maseczki i płyny dezynfekujące. Prowadzimy także pomiar temperatury z wykorzystaniem bezpiecznych termometrów bezdotykowych na podczerwień. Wprowadziliśmy także nowe rozwiązania prewencyjne – mobilne dystrybutory wody do samochodów kurierskich służące do  mycia rąk, również w trasie.  Zapewniamy, że nasz zespół kurierski otrzymał szczegółowe zalecenia dotyczące wprowadzenia wzmożonych środków ostrożnościwyjaśnia Maciej Dudek – Menedżer Działu Sieci Partnerskiej w DHL Parcel

Poza odejściem od konieczności potwierdzania obiegu paczek podpisem na urządzeniu mobilnym czy na dokumentach przewozowych, operatorzy przesyłek wprowadzili także po swojej stronie wiele procedur, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich osób uczestniczących w procesie dostarczania przesyłek. Firmy kurierskie dostosowały się w pełni do wszelkich wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Więcej informacji na temat działań podjętych przez sieć Żabka w obszarze walki z koronawirusem znajduje się na: https://www.zabka.pl/biuro-prasowe/stanowisko-zabka-polska-w-sprawie-koronawirusa .

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny