Żabka Polska została nagrodzona przez kapitułę konkursu za projekt sklepów autonomicznych Żabka Nano. Pierwsza placówka w innowacyjnym formacie – pozwalającym na zrobienie zakupów w ciągu kilku sekund, bez kolejek, bez gotówki ani kontaktu z obsługą – została uruchomiona w czerwcu 2021 r. Sklepy Żabka Nano działają w kilku formatach, takich jak samodzielne kontenerowe automaty sprzedażowe, tradycyjne punkty brick-and-mortar czy store-in-the-store. Każdy z nich wykorzystuje technologię opracowaną w ścisłej współpracy z amerykańską firmą technologiczną AiFi. Obecnie funkcjonuje 41 Żabek Nano, które są zlokalizowane w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Piasecznie, Plewiskach, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu. Czyni to Żabkę największą w Europie siecią sklepów autonomicznych.

Redakcja money.pl już po raz czwarty wyróżniła liderów polskiej gospodarki. Nagrody money.pl trafiły do najbardziej innowacyjnych firm i ludzi, którzy w nieszablonowy i nowoczesny sposób patrzą na biznes, wyznaczając trendy. Obok Technologii Roku, za którą nagrodzona została Żabka Polska, wyłoniony został Start-up Roku oraz Przedsiębiorca Roku. W tym roku redakcja przyznała też nagrodę specjalną, którą otrzymali – symbolicznie – wszyscy ukraińscy przedsiębiorcy.

Tegorocznych laureatów wybrała kapituła złożona z prezesów największych polskich firm, doświadczonych managerów, a także przedstawicieli redakcji money.pl oraz Wirtualnej Polski. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest od 2019 roku.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny