Razem pomagamy szpitalom

Podwajamy Twoje żappsy dla szpitali

  • Żappsy to punkty w aplikacji żappka
  • Przekaż żappsy na szpitale, a my podwoimy ich wartość
  • Pobierz aplikację żappka, zbieraj żappsy za zakupy i pomagaj! #razemWięcej

Jak jeszcze pomagamy

  • 4 500 000 zł na walkę z koronawirusem
  • 2 000 000 zł na prace badawcze
  • lokalne inicjatywy

Pomoc lokalna

zabka-pomaga-lokalnie.jpg
Dostawa wsparcia dla Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu
Wspieramy lokalne inicjatywy

Naszą sieć tworzą przede wszystkim ludzie – ponad 4500 franczyzobiorców, prowadzących sklepy Żabka, blisko 2000 pracowników i współpracowników w całej Polsce. Dzięki ich zaangażowaniu otrzymujemy informacje o potrzebach lokalnych szpitali, instytucji sanitarno-epidemiologicznych i placówek medycznych i aktywnie włączamy się do pomocy, przekazując im przede wszystkim artykuły spożywcze – wodę, soki, napoje energetyczne, batony energetyczne, kawę, herbatę, przekąski, kanapki i dania gotowe. Lista beneficjentów każdego dnia rośnie!

 

Solidarni z innymi

4 500 000 zł na walkę z koronawirusem

Walka z koronawirusem to wspólna odpowiedzialność nas wszystkich. Doceniając pracę i zaangażowanie pracowników służby zdrowia, ministerstw oraz nadzorowanych przez nie jednostek, postanowiliśmy wesprzeć finansowo instytucje, które stoją na czele wspólnych działań przeciwko trwającej epidemii i przekazać im 4,5 mln złotych. Zwróciliśmy się w oficjalnym liście do Premiera deklarując pełne wsparcie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim Polakom.

2 000 000 zł na zakup testów w kierunku SARS-CoV-2

Wiemy, jak ważne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa jest wykonywanie jak największej liczby testów i wykrywanie ognisk choroby. Dlatego przekazaliśmy 2 mln zł na zakup testów w kierunku SARS-CoV-2, które wykona Warsaw Genomics, warszawskie laboratorium specjalizujące w diagnostyce genetycznej. W obliczu epidemii chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, aby wesprzeć szpitale i placówki medyczne, by mogły swobodnie kierować pacjentów na badania diagnostyczne. Przekazana kwota pozwoli wykonać dodatkowo ok. 5 tys. testów.