Żabka Polska rozwija się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Jesteśmy świadomi naszych zobowiązań wobec środowiska naturalnego, pracowników i franczyzobiorców oraz społeczności, w ramach których funkcjonują nasze sklepy.

Jako wiodąca sieć sklepów spożywczych, działająca w segmencie convenience, Żabka dba o wygodne i szybkie zaspokojenie codziennych potrzeb swoich klientów. Chcemy, by nasze sklepy były dobrymi sąsiadami milionów Polaków. Istotną rolę w budowaniu bliskich, sąsiedzkich relacji odgrywają Franczyzobiorcy. Dlatego to oni często bezpośrednio uczestniczą w projektach społecznych Żabki.

Obszary strategii CSR Żabka Polska

CSR - Ochrona środowiska Ochrona środowiska Przeczytaj więcej

Ochrona środowiska

W spółce Żabka Polska wdrożyliśmy System Zarządzania Środowiskowego potwierdzony certyfikatem ISO 14 001. Konsekwentnie zachęcamy pracowników i franczyzobiorców do proekologicznej postawy, informując, organizując eventy, konkursy, wprowadzając praktyczne EKO-rozwiązania.

Kręci nas zielony transport

Postępujące zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza i smog, a także hałas w centrach miast wymagają konkretnych działań, nie tylko władz, ale także firm oraz mieszkańców. W celu ulepszeniai usprawnienia życia społeczeństwa, w tym w obszarze środowiska naturalnego, coraz mocniej rozwijana jest także w polskich miastach, idea Smart City. Współnie z marką Volkswagen Samochody Użytkowe rozpoczęliśmy testyelektrycznego samochodu dostawczego e-Crafter, który pozwoli zredukować poziom zanieczyszczeń i hałasu w centrum miasta.

Zobacz film

  

Standard ISO 14 001

Wdrożyliśmy System Zarządzania Środowiskowego wg. normy ISO 14001, który zintegrowany został z już funkcjonującym w naszej organizacji Systemem Bezpieczeństwa Żywności wg. wymagań normy ISO 22000. Zaktualizowaliśmy dokumentację, ujednoliciliśmy procedury segregacji i rozliczania odpadów oraz poszerzyliśmy o tematy środowiskowe system szkoleniowy. Określiliśmy wpływ działalności firmy na środowisko, a w polityce jakości firmy zostały uwzględnione kwestie środowiskowe.

W Centrali firmy, Centrach Logistycznych i Terminalach własnych przeprowadzono audyty środowiskowe wykonane przez jednostkę certyfikująca TUV Nord, które zakończyły się wynikiem pozytywnym przyznającym Żabce Certyfikat ISO 14001.

Projekty pro-ekologiczne w Żabce

 

Ograniczenie zużycia energii i paliwa

Dwa największe projekty w zakresie ochrony środowiska to wymiana sprzętu chłodniczego w sklepach sieci na bardziej efektywny energetycznie oraz wdrożenie w pełni zautomatyzowanego systemu zarządzania transportem. Dzięki tym projektom zmniejszymy zużycie energii i paliwa oraz ograniczymy emisję spalin.

Budowanie postaw pro-ekologicznych

Nasi pracownicy na bieżąco informowani są o prowadzonych przez firmę działaniach w zakresie ochrony środowiska i zachęcani do proekologicznej postawy. Comiesięczny Newsletter zawiera EKO News, wW centrali i centrach logistycznych firmy sortujemy odpady, organizujemy wydarzenia, takie jak Eko Pikniki w całej Polsce, podczas których propagujemy wiedzę ekologiczną i postawę przyjazną dla środowiska naturalnego, a w comiesięcznym Newsletterze dzielimy się wiedzą w EKO Newsach.

Program "Naturalnie razem"

Wspieramy naszych Franczyzobiorców w segregacji i odbiorze surowców wtórnych oraz zachęcamy do pro-ekologicznych postaw poprzez konkursy i edukację ekologiczną. Nasze działania aktywizujące Franczyzobiorców do zachowań wspierających ochronę środowiska naturalnego ujęte są w programie Naturalnie Razem.

CSR - Rozwój osobisty Rozwój osobisty, edukacja i przedsiębiorczość Przeczytaj więcej
CSR - Lokalna społeczność Wsparcie lokalnych społeczności Przeczytaj więcej
CSR - Żywność Odpowiedzialna sprzedaż żywności Przeczytaj więcej
CSR - Zdrowie Zdrowie i aktywny styl życia Przeczytaj więcej

Nasza społeczna odpowiedzialność

Zobacz film