Złote Serduszko WOŚP już w Poznaniu

Podczas spotkania w siedzibie Fundacji Jerzy Owsiak podsumował jaki sprzęt będzie można zakupić za kwotę, którą Grupa Żabka przekazała podczas licytacji serduszka. 1 050 000 zł. stanowi równowartość 4,5 specjalistycznych aparatów USG lub prawie 3 aparatów do Digital PCR czy też 1 mikroskopu fluorescencyjnego do badań genetycznych FISH.

Mottem 32. Finału było hasło: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”, a celem – wsparcie oddziałów pulmonologicznych i zapewnienie im odpowiedniego sprzętu do walki ze skutkami pandemii. Temat nam bardzo bliski, gdyż odsamego początku wybuchu pandemii Grupa Żabka mocno zaangażowała się w działania zwiększające bezpieczeństwo swoich klientów, franczyzobiorców i pracowników, a także na szeroką skalę wspierała polskie szpitale w walce z Covid-19. Udział w licytacji Złotego Serduszka nr 1 był więc kontynuacją działań na rzecz poprawy jakości służby zdrowia, a także ukoronowaniem wieloletniego zaangażowania firmy w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz podkreśleniem obchodzonego przez Żabkę w ubiegłym roku jubileuszu 25-lecia.

W działania Wielkiej Orkiestry firma angażuje się od kilkudziesięciu lat, tworząc wspólnie z franczyzobiorcami najliczniejszy sztab w Polsce. W tym roku kolorowe skarbonki WOŚP stanęły w ponad 10 tys. sklepów Żabka, ponadto użytkownicy aplikacji mobilnej mogli przekazywać Żappsy na rzecz Fundacji, a Żabu, wirtualny bohater ubrał z tej okazji specjalną koszulkę wolontariusza. Dzięki zaangażowaniu klientów i franczyzobiorców firma przekazała w ramach 32. Finału WOŚP w sumie ponad 1 450 000 zł.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny