Realizacja takiego zamówienia to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne, począwszy od  sprawnego zamówienia, odbioru od producenta, przez odprawę celną w Chinach, po przygotowanie transportu lotniczego i dystrybucję do sklepów. Podkreślam, że lotnisko w Szanghaju, z którego nasze transporty są realizowane, obsługuje zamówienia z całego świata i podejmujemy wielki wysiłek, aby wszyscy Polacy mogli je zakupić w przystępnej cenie. Maseczki przyleciały w dwóch turach, pierwsza w ub. sobotę tj.18.04.2020r.i już dzisiaj zrealizowaliśmy dostawy do ok.3 tysięcy sklepów, druga wylądowała dzisiaj na Lotnisku Chopina i będzie dystrybuowana od najbliższej środy. Łącznie do końca tygodnia w całej sieci klienci będą mogli zakupić ok. 10 milionów maseczek. Organizujemy także kolejną, III turę ok. 10 milionów maseczek, która przyleci 26 kwietnia i będzie dystrybuowana w następnym tygodniu – mówi Tomasz Suchański Prezes Zarządu firmy Żabka Polska.

Maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa. Cena za sztukę wynosi poniżej 1,62 zł przy zakupie opakowania zawierającego 10 sztuk. Odpowiada ona kosztowi zakupu maseczek oraz ich dostawy do Polski. Tym samym maseczki sprzedawane są bez marży. Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom wywołanym najniższą ceną na rynku, sieć zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta.

Maseczki przyleciały do Polski samolotem Boeing 767 na Lotnisko Chopina w dwóch turach w dniach 18.04.2020r. i 20.04.2020r przy współpracy z WELCOME Airport Services. To już kolejna dostawa, którą Żabka Polska realizuje do Polski. Pierwsza tura 8 milionów maseczek ochronnych przyleciała do naszego kraju 10/11 kwietnia br. na Lotnisko Chopina, przy współpracy LOT Cargo.

Szczegółowe informacje na temat działań podjętych przez Żabkę w walce z koronawirusem można znaleźć pod adresem:https://www.zabka.pl/biuro-prasowe/stanowisko-zabka-polska-w-sprawie-koronawirusa

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny