Użytkownicy aplikacji żappka, których jest już ok. 3 mln, z dużym entuzjazmem włączali się dotychczas w działania firmy Żabka Polska wspierające walkę z pandemią. Zdecydowaliśmy się przedłużyć akcję przekazywania żappsów przez użytkowników aplikacji do końca maja, aby każdy kto dokonuje zakupów w naszej sieci mógł nadal zbierać punkty i przeznaczyć je na ten szczytny cel – podkreśla Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych i Rozwoju w firmie Żabka Polska.

Każdy użytkownik żappki może jednorazowo przekazać punkty ze swojej aplikacji w ramach pięciu przedziałów liczbowych. Każda kwota ofiarowana przez klienta, przed przekazaniem placówkom medycznym, zostaje dodatkowo podwojona przez sieć Żabka:

  • 50 żappsów użytkownika = 50gr + 50 gr od Żabki = 1zł przekazane na pomoc szpitalom ;
  • 100 żappsów użytkownika = 1zł +1 zł do Żabki = 2zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 400 żappsów użytkownika = 5zł + 5 zł od Żabki= 10zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 1000 żappsów użytkownika = 12zł + 12 zł od Żabki = 24zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 4000 żappsów użytkownika = 50zł+ 50 zł od Żabki = 100zł przekazane na pomoc szpitalom.

Do tej pory w inicjatywę włączyło się blisko 194 tys. klientów, korzystających z aplikacji.  Najczęściej ofiarowywane były cegiełki w wysokości 100 żappsów, zaś blisko połowa angażujących się w inicjatywę zdecydowała się na przekazanie między 100 a 400 punktów.

Klienci, którzy posiadają punkty w aplikacji żappka mogą przekazywać je do końca maja,  dowolną liczbę razy, aż do momentu ich wyczerpania. Aby pomóc wystarczy zainstalować aplikację mobilną i już na start otrzymać żappsy, a podczas każdych kolejnych zakupów zeskanować kod ze swojej żappki i zbierać dodatkowe punkty.

Jak założyć aplikację żappka?

Aplikacja dostępna jest w sklepach Google Play oraz App Store.  Wystarczy ją pobrać na swój smartfon, zarejestrować konto i cieszyć się z korzyści jakie daje.

Przekazane darowizny,  placówki medyczne wykorzystują na zakup m.in.: kardiomonitorów, sprzętu medycznego do leczenia pacjentów z COVID-19, urządzenia do mierzenia temperatury, respiratory, sprzęt do wspomagania wentylacji czy  nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji sprzętu medycznego, a także zapewnienie personelowi środków ochrony osobistej, w tym maseczek, rękawic i kombinezonów niezbędnych w okresie pandemii.

Bliższe informacje o akcji oraz jej regulamin z listą szpitali włączonych do akcji można znaleźć na: https://www.zabka.pl/pomagaj-z-zabka/wspieraj-szpitale-z-zappka, zaś szczegóły na temat działań podjętych przez Żabkę w walce z koronawirusem dostępne są na: https://www.zabka.pl/biuro-prasowe/stanowisko-zabka-polska-w-sprawie-koronawirusa

Aplikacja żappka dostępna jest bezpłatnie na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny