Mając na uwadze rozwój naszej sieci pod kątem liczby placówek, jak również asortymentu produktowego, podejmujemy działania nastawione na rozbudowę łańcucha dostaw, czyniąc go jednocześnie jak najbardziej nowoczesnym, optymalnym i przyjaznym dla środowiska. Powstanie nowego Centrum Logistycznego Żabki w okolicy stolicy Dolnego Śląska, pozwoli nam jeszcze lepiej reagować na potrzeby naszych klientów w południowo-zachodniej Polsce oraz podnieść efektywność dostaw do sklepów. Stworzymy w regionie także nowe miejsca pracy – prowadzimy już pierwsze rekrutacje – zaznacza Katarzyna Słabowska, Dyrektor Departamentu Logistyki w firmie Żabka Polska. Dzięki technologiom, rekrutacje odbywają się obecnie w znacznej większości bez wychodzenia z domu, telefonicznie lub przez Skype’a. W przypadku rozmów w biurze, kandydaci przyjmowani są pojedynczo przez pracownika, przy zachowaniu bezpiecznej odległości i udostępnieniu im środków dezynfekujących.

Powstające pod Wrocławiem centrum dołączy do sieci logistycznej Żabki obejmującej centra logistyczne w Plewiskach k. Poznania, w Nadarzynie k. Warszawy, w Będzieszynie k. Pruszcza Gdańskiego, w Tychach oraz w Szałszy k. Gliwic. Centrum logistyczne w Tyńcu Małym będzie miało łączną powierzchnię magazynowo-biurową wynoszącą ponad 20 tys. mkw. Obsługiwać będzie blisko 1000 sklepów zlokalizowanych przede wszystkim w obszarze Polski południowo-zachodniej. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie blisko 200 osób w tym m.in. pracownicy na stanowiskach kierowniczych, specjaliści obsługujący procesy magazynowe oraz operatorzy wózków widłowych. Działania rekrutacyjne na większość stanowisk prowadzi w imieniu Żabka Polska certyfikowana agencja doradztwa personalnego i pracy Work Service, aplikacje należy wysyłać na adres: wroclaw@workservice.pl.  Nowi pracownicy firmy będą mogli liczyć na korzystne warunki zatrudnienia, w tym umowę o pracę oraz system wynagrodzeń, uwzględniający premie, dodatki transportowe czy wsparcie w dojazdach do i z pracy oraz premię wakacyjną. Będą mogli również korzystać z szerokiego wachlarza szkoleń oraz dodatkowych benefitów w postaci pakietu sportowego i medycznego, ubezpieczenia grupowego czy świątecznych upominków.

Logistyka Żabka Polska to do tej pory 5 centrów logistycznych i 21 terminali przeładunkowych. Dostawy do placówek sieci realizowane są w całej Polsce sześć dni w tygodniu. Ponad 80 proc. sklepów obsługiwanych jest logistycznie co drugi dzień. Sieć stale doskonali serwis logistyczny, podejmując także szereg działań w samych centrach logistycznych, uwzględniających aspekty ekologiczne. Przeprowadza m.in. automatyzację magazynów (automatyczne ładowanie baterii, monitorowanie chłodnictwa itp.), zakończyła niedawno instalację oświetlenia LED w centrach dystrybucyjnych i akumulatorowni dla wózków z systemem zarządzania bateriami. W tym roku Żabka kupiła dwa w pełni elektryczne samochody dostawcze Volkswagen e-Crafter, które będą testowane przez sieć w Warszawie i Poznaniu, w ramach codziennych dostaw do sklepów w centrach miast, w lokalizacjach o najwyższym ruchu.

Bezpieczeństwo w dobie koronawirusa

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce Żabka Polska podjęła szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pracownikom oraz ciągłości pracy Centrów Logistycznych. W centrach logistycznych oraz terminalach przeładunkowych podwyższony został reżim higieniczny, z większą częstotliwością przeprowadzane są dezynfekcje, a w wyznaczonych miejscach dostępne są środki dezynfekujące i rękawiczki. Wdrożono także procedury prewencyjne mające na celu wyeliminowanie ryzyka ewentualnej infekcji, włącznie  z czasowym wyłączeniem z możliwości przebywania w miejscu pracy pracownika u którego podejrzewane jest zakażenie, a także objęciem kwarantanną osób, które miały styczność z tym pracownikiem. Firma otrzymała również zapewnienie od dostawców o przestrzeganiu przez nich najwyższych standardów higienicznych na każdym etapie wytwarzania oraz dystrybucji asortymentu dostarczanego do sieci. Pracownicy są na bieżąco informowani o sytuacji epidemicznej oraz zaleceniach z nią związanych, a także działaniach firmy i jej planach.

Rekrutacja do nowego Centrum Logistycznego odbywa się przy współpracy firmy Work Service. Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy mogą przesyłać swoje aplikacje na adres: wroclaw@workservice.pl. Więcej informacji na temat firmy Żabka Polska znaleźć można na stronie www.zabka.pl.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny