Dynamiczny rozwój sieci Żabka sprawia, że musimy szybko i efektywnie reagować na potrzeby naszych franczyzobiorców. Dziś sklep pozbawiony stabilnego dostępu do internetu traci rację bytu, nie może świadczyć szerokich usług naszym klientom ani korzystać z cyfrowego ekosystemu, który udostępniamy franczyzobiorcom, dlatego dla utrzymania dynamiki naszego rozwoju, a także zapewnienia komfortu pracy współpracujących z nami przedsiębiorców, realizacja tego projektu była dla nas priorytetem. Zrealizowane wspólnie z partnerami wdrożenie nowoczesnej sieci SD-WAN zapewnia naszym sklepom stabilne połączenie z internetem, jak również otwiera możliwość realizacji nowych usług – powiedział Jakub Masłowski, Dyrektor ds. Technologii, Grupa Żabka.

Technologia SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network), wdrożona w sklepach Żabka we współpracy z Trecom i Cisco, pozwala na nieograniczone przyłączanie kolejnych urządzeń i placówek, daje możliwość integracji z innymi systemami oraz redukuje do minimum czas poświęcany na obsługę serwisową i stałą administrację.

– Cisco SD-WAN to definiowana programowo i dostarczana z chmury sieć rozległa, która umożliwia przedsiębiorstwom i organizacjom bezpieczne łączenie użytkowników z ich aplikacjami. Niezwykle cieszymy się z faktu, że Żabka zdecydowała się na wdrożenie tego nowoczesnego rozwiązania i jesteśmy przekonani, że pomoże ono w dalszym rozwoju firmy.Jesteśmy także pod ogromnym wrażeniem kompetencji i innowacyjnego podejścia zespołu inżynierskiego Trecom, które okazały się kluczowe dla powodzenia tego wdrożenia  – powiedział Przemysław Kania, Dyrektor Generalny Cisco w Polsce.

We współpracy z firmą Trecom zespoły Żabki przygotowały infrastrukturę wraz z oprogramowaniem, minimalizując niedostępność sklepu podczas migracji na nowe rozwiązanie do kilku minut. Dzięki sprawnej koordynacji, dystrybucji, instrukcjom, awizacji i komunikacji do franczyzobiorców wdrożenie odbywało się jednocześnie nawet w ponad 250 placówkach dziennie. Aplikacja stworzona przez Trecom prowadziła krok po kroku przez proces instalacji urządzenia, automatyzowała konfigurację oraz testy. Posłużyła również do integracji sieci SD-WAN z głównymi systemami biznesowymi Żabki: SAP i Salesforce oraz platformą Power BI. Aplikacja umożliwia też automatyzację zarządzania siecią, w tym relacjami z blisko 300 operatorami dostarczającymi łącza internetowe.

Podstawową korzyścią z wdrożenia sieci SD-WAN zintegrowanej z systemami biznesowymi jest stworzenie stabilnego fundamentu dla dalszego rozwoju Żabki. Dzięki temu firma może płynnie realizować kolejne cele: m.in. zwiększenie liczby placówek w ciągu następnych lat.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny