Podjęcie decyzji o wprowadzeniu rok temu dodatkowych procedur jeszcze bardziej podnoszących bezpieczeństwo i higienę w całym łańcuchu logistycznym sieci Żabka było właściwe. Nasi pracownicy, franczyzobiorcy i pracownicy sklepów podeszli do programu z największą dbałością, udowadniając że troska o bezpieczeństwo klientów Żabki, a także nasze wspólne bezpieczeństwo jest dla nich priorytetem. Pokazali swoje ogromne zaangażowanie w kwestie higieny i bezpieczeństwa. W trakcie roku trwania programu, znakomita większość sklepów Żabka przeszły pozytywną ocenę audytorów uzyskując znak Bezpieczeństwo i Higiena+ – mówi Joanna Kasowska, Dyrektor ds. Zarządzania Jakością i Środowiskiem Żabka Polska.

Program Bezpieczeństwo i Higiena+ obejmuje kompleksowe podejście do kwestii higieny i bezpieczeństwa w sklepach, centrach logistycznych oraz w zakładach produkcyjnych dostawców marek własnych. Wdrożony program obejmuje dodatkowe procedury higieniczne, które wykraczają poza ogólnie przyjęte wymogi sanitarno-epidemiologiczne. Wszystkie lokalizacje, które pozytywnie przeszły audyt uzyskują Znak Bezpieczeństwo i Higiena+, gwarantujący że dana lokalizacja spełnia restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa higienicznego, a także dodatkowe standardy wypracowane przez Żabkę we współpracy z jednostką certyfikującą TÜV Nord Polska. Warto podkreślić, że certyfikaty są wydawane czasowo – na rok. Po tym okresie następuje ponowna weryfikacja. W lutym 2021 rozpoczęły się ponowne audyty weryfikacyjne w ramach programu BIH+ w sieci Żabka.

Audytorzy Działu Weryfikacji Standardów Żabka Polska oraz niezależnej międzynarodowej akredytowanej jednostki certyfikującej TÜV Nord Polska sprawdzą  m.in. czystość sali sprzedaży, mebli oraz pozostałych pomieszczeń, na stoisku Żabka Café czy w otoczeniu sklepu. Weryfikują nie tylko prawidłowość i częstotliwość przeprowadzonych działań higienicznych, ale także  stan techniczny wyposażenia placówek, a także kontrolują czy sklep zapewnia środki ochrony osobistej dla klientów i pracowników. Pozytywne wyniki audytów znakomitej większości sklepów w ciągu roku trwania programu są dowodem na pełne zaangażowanie franczyzobiorców i pracowników sklepów Żabka w kwestie higieny i bezpieczeństwa, a dla klientów są sygnałem, że zakupy w sklepach Żabka są bezpieczne.

Franczyzobiorcy Żabki, od marca ubiegłego roku otrzymują ogromne wsparcie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa we wszystkich placówkach sieci, polegające na dostępności we wszystkich lokalizacjach odpowiednich środków dezynfekcyjnych, maseczek oraz ekranów. Sklepy zostały wyposażone w szyby ochronne z pleksi,  a także bezdotykowe stacje do dezynfekcji oraz rękawice dla klientów, które są dostępne przy wejściu wraz ze środkami do dezynfekcji. Sieć za pomocą materiałów marketingowych umieszczonych zarówno w witrynach sklepów jak i wewnątrz, na bieżąco informuje klientów o aktualnych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Działania te doceniają nie tylko franczyzobiorcy ale także klienci, którzy  wybierając zakupy w sklepach Żabka, mogą czuć się bezpiecznie.

Więcej informacji na: https://www.zabka.pl/program-bezpieczenstwo-i-higiena

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny