Powrót

Od początku kwietnia firma Żabka Polska, dzięki aplikacji mobilnej żappka zachęca do wspierania 16 regionalnych szpitali zakaźnych. Sieć przedłużyła inicjatywę przekazywania punktów tzw. żappsów do 31 maja br. Przekazane przez klientów żappsy firma podwaja i przekazuje placówkom medycznym na walkę z COVID-19. Do tej pory, dzięki aplikacji i użytkownikom żappki do szpitali zebrano ponad 2 mln złotych, które zostały przeznaczone m.in.: na zakup urządzeń do dezynfekcji, kardiomonitorów czy środków ochrony osobistej dla personelu.

-Użytkownicy aplikacji żappka, których jest już ok. 3 mln, z dużym entuzjazmem włączali się dotychczas w działania firmy Żabka Polska wspierające walkę z pandemią. Zdecydowaliśmy się przedłużyć akcję przekazywania żappsów przez użytkowników aplikacji do końca maja, aby każdy kto dokonuje zakupów w naszej sieci mógł nadal zbierać punkty i przeznaczyć je na ten szczytny cel – podkreśla Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych i Rozwoju w firmie Żabka Polska.

Każdy użytkownik żappki może jednorazowo przekazać punkty ze swojej aplikacji w ramach pięciu przedziałów liczbowych. Każda kwota ofiarowana przez klienta, przed przekazaniem placówkom medycznym, zostaje dodatkowo podwojona przez sieć Żabka:

  • 50 żappsów użytkownika = 50gr + 50 gr od Żabki = 1zł przekazane na pomoc szpitalom ;
  • 100 żappsów użytkownika = 1zł +1 zł do Żabki = 2zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 400 żappsów użytkownika = 5zł + 5 zł od Żabki= 10zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 1000 żappsów użytkownika = 12zł + 12 zł od Żabki = 24zł przekazane na pomoc szpitalom;
  • 4000 żappsów użytkownika = 50zł+ 50 zł od Żabki = 100zł przekazane na pomoc szpitalom.

Do tej pory w inicjatywę włączyło się blisko 194 tys. klientów, korzystających z aplikacji.  Najczęściej ofiarowywane były cegiełki w wysokości 100 żappsów, zaś blisko połowa angażujących się w inicjatywę zdecydowała się na przekazanie między 100 a 400 punktów.

Klienci, którzy posiadają punkty w aplikacji żappka mogą przekazywać je do końca maja,  dowolną liczbę razy, aż do momentu ich wyczerpania. Aby pomóc wystarczy zainstalować aplikację mobilną i już na start otrzymać żappsy, a podczas każdych kolejnych zakupów zeskanować kod ze swojej żappki i zbierać dodatkowe punkty.

Jak założyć aplikację żappka?

Aplikacja dostępna jest w sklepach Google Play oraz App Store.  Wystarczy ją pobrać na swój smartfon, zarejestrować konto i cieszyć się z korzyści jakie daje.

Przekazane darowizny,  placówki medyczne wykorzystują na zakup m.in.: kardiomonitorów, sprzętu medycznego do leczenia pacjentów z COVID-19, urządzenia do mierzenia temperatury, respiratory, sprzęt do wspomagania wentylacji czy  nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji sprzętu medycznego, a także zapewnienie personelowi środków ochrony osobistej, w tym maseczek, rękawic i kombinezonów niezbędnych w okresie pandemii.

Bliższe informacje o akcji oraz jej regulamin z listą szpitali włączonych do akcji można znaleźć na: https://www.zabka.pl/pomagaj-z-zabka/wspieraj-szpitale-z-zappka, zaś szczegóły na temat działań podjętych przez Żabkę w walce z koronawirusem dostępne są na: https://www.zabka.pl/biuro-prasowe/stanowisko-zabka-polska-w-sprawie-koronawirusa

Aplikacja żappka dostępna jest bezpłatnie na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.


Pobierz notkę prasową