Powrót

W Kapitule tegorocznej, 3. edycji konkursu „25 under 25”, jako przedstawiciel świata biznesu, zasiadł Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Żabka Polska. Podczas uroczystej gali ogłoszenia zwycięzców wygłosił on laudację na cześć laureatki w kategorii „Zrównoważony rozwój i klimat” – Marty Konopko, założycielki firmy „Wielorazówka” z Poznania. „25 under 25” to inicjatywa zapoczątkowana w 2018 przez warszawskie biuro McKinsey & Company oraz miesięcznik Forbes, mająca na celu wyłonienie i wsparcie 25 młodych osób, pełnych pasji, nietuzinkowych pomysłów i odwagi do działania, które w przyszłości mają szansę wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki i społeczeństwa.

25 finalistów konkursu, w tym 5 laureatów, wyłonionych zostało w 5 kategoriach: „Biznes i nowe technologie”, „Zrównoważony rozwój i klimat”, „Walka ze skutkami pandemii”, „Nauka” i „Wspieranie różnorodności”.

Wręczając nagrodę i gratulując wyróżnienia Marcie Konopko, laureatce w kategorii „Zrównoważony rozwój i klimat”, Tomasz Suchański podkreślił, że młoda i ambitna przedsiębiorczyni prowadząca w Poznaniu wyjątkową, rodzinną firmę podbiła serca klientów szeroką ofertą produktów zero waste. Jej droga biznesowa to wspaniały przykład tego, jak z pasji i dobrze zainwestowanych 200 złotych w otwarcie firmy można stworzyć unikatową, proekologiczną markę. Firma “Wielorazówka” Marty Konopko oferuje klientom setki własnych produktów oraz współpracuje z innymi lokalnymi producentami, realizując tysiące zamówień miesięcznie. Za jej konceptem stoi także idea tworzenia platformy dzielenia się wiedzą o lokalnych i ekologicznych wyrobach, zrównoważonej produkcji, a także odpowiedzialnym wykorzystaniu zasobów oraz kuchni na bazie produktów roślinnych. 

Udział w konkursie „25 under 25” to szansa dla młodych przedsiębiorców i ludzi pełnych pasji na poznanie wartościowych osób, zbudowanie sieci kontaktów oraz dalszy rozwój i realizację własnych inicjatyw. Laureat każdej z kategorii otrzymał nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych oraz wsparcie wyjątkowego doświadczonego Mentora przez rok od zakończenia konkursu.