Powrót

Kolejny już raz sieć Żabka umożliwia użytkownikom swojej aplikacji mobilnej zaangażowanie w działalność charytatywną. Przez dwa kolejne tygodnie przed jubileuszowym 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, użytkownicy Żappki mają możliwość wymiany zbieranych przez siebie podczas zakupów punktów lojalnościowych tzw. żappsów, na cegiełki charytatywne. Równowartość kwoty przekazanych przez nich cegiełek zasili konto 30. Finału WOŚP. Dla 5 osób, które przekażą najwięcej żappsów czekają wyjątkowe nagrody! Zbiórka trwa do 30 stycznia.

Użytkownicy aplikacji Żappka mogą zdecydować się na przekazanie cegiełki o różnych wartościach: 50 żappsów to równowartość 50 gr, 100 żappsów – odpowiada wartości 1 zł, przy pomocy 400 żappsów przekazują na rzecz WOŚP 5 zł, za 800 punktów lojalnościowych – na cel Fundacji przekazane zostanie 10 zł, aż wreszcie 1000 i 1200 żappsów to odpowiednio równowartość kwoty 12 i 15 zł. Suma wartości wszystkich przekazanych przez klientów sieci cegiełek wesprze cel 30. Finału WOŚP.

Klienci Żabki będą mogli przekazać swoje żappsy w terminie od 17 do 30 stycznia. Każda osoba może przekazać maksymalnie 3 cegiełki w ramach każdego z nominałów. Na 5 najhojniejszych klientów czekają wyjątkowe nagrody – limitowane bluzy wyprodukowane specjalnie na tę okazję we współpracy z WOŚP.

Warto przypomnieć, że na stronie sieci tradycyjnie pojawiała się również e-Skarbonka, za pomocą której klienci, franczyzobiorcy, pracownicy i firmy mogą przekazać datki na rzecz zbiórki. Nie zapominajmy także o możliwości wsparcia działania WOŚP w sposób doskonale funkcjonujący od 30 lat – wrzucania gotówki do kolorowych puszek, które są dostępne we wszystkich ponad 7900 Żabkach w całej Polsce. Jeśli ktoś woli wpłacić datek za pomocą karty – sieć również daje taką możliwość!

Żabka od wielu lat wspiera Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, biorąc aktywny udział w zbiórkach. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowania klientów i franczyzobiorców firma przekazała na rzecz 29. Finału WOŚP ponad 3 mln złotych, na które złożyły się datki wrzucone do puszek w Żabkach oraz kwota stanowiąca równowartość wygaszonych żappsów. Z tej kwoty użytkownicy aplikacji przekazali na zbiórkę WOŚP blisko 1 mln złotych!

To nie pierwszy raz, gdy Żabka angażuje użytkowników żappki w działania charytatywne. Oprócz kolejnego wsparcia zbiórki WOŚP, sieć w kwietniu 2020 roku zaangażowała klientów w akcję wspierania w walce z pandemią 16 regionalnych szpitali zakaźnych. W akcję włączyło się ponad 248 tys. użytkowników aplikacji. Przekazane przez nich miliony żappsów, po przeliczeniu na złotówki i podwojeniu przez firmę Żabka Polska, pozwoliły na zebranie 3 mln zł, a przekazane placówkom medycznym środki zostały przez nie rozdysponowane na zakup sprzętu medycznego do leczenia pacjentów z COVID-19.

30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki wykorzystane zostaną dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.  W zbiórkę włączy się  blisko 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w 1633 sztabach na całym świecie. Centrum wydarzeń 30. Finału tradycyjne stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad w Warszawie, natomiast koncert odbędzie się w ogromnym namiocie, do którego, ze względu na pandemię, wstęp będą miały wyłącznie osoby posiadające certyfikaty potwierdzające szczepienia oraz osoby posiadające negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. W koncercie weźmie udział wielu polskich artystów m.in. Dżem, Kwiat Jabłoni, IRA, Voo Voo czy De Mono. Wydarzenie rozpocznie występ zespołu Happy Sad, a na pożegnanie zagra zespół LemON.