Już kolejny rok z rzędu Żabka Polska wspiera najbardziej potrzebujących, przekazując ze swoich magazynów pełnowartościową żywność. Do oddziałów Caritas Polska działających w czterech miastach Polski trafiają najczęściej produkty chłodnicze, sery, jajka, wędliny, soki i dania gotowe. Wsparcie od firmy Żabka Polska otrzymały jadłodajnie, świetlice socjoterapeutyczne oraz ogrzewalnie i schroniska dla bezdomnych.

Przekazywanie żywności ośrodkom Caritas ma na celu nie tylko wspieranie osób potrzebujących, ale stanowi także ważny element strategiczny firmy Żabka Polska, biorącej udział w walce ze zjawiskiem marnowania żywności. Z tego powodu format i zaopatrzenie sklepów Żabka dostosowane zostały do bieżących potrzeb klientów, którzy są w stanie kupić w nich dokładnie tyle ile w danej chwili potrzebują. Naszym celem jest zachęcanie klientów do robienia regularnych, mniejszych zakupów i zapobieganie gromadzeniu żywności, a co za tym idzie jej marnowania i wyrzucania  – komentuje Biuro Prasowe Żabka Polska.

Caritas, tylko na terenie Poznania, wydaje dziennie 1600 darmowych i ciepłych posiłków dla potrzebujących. Są to głównie osoby starsze, bezdomne oraz rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny