Konsekwentnie realizujemy plan dekarbonizacji naszej floty zarówno wśród aut dostawczych jak i aut osobowych. 500 nowych samochodów hybrydowych  to nasz kolejny krok mający na celu ochronę środowiska i zmniejszenie śladu węglowego w miastach oraz w regionach szczególnie narażonych na zanieczyszczenia powietrza. Współpraca z Toyotą Bońkowscy jest kolejnym efektywnym partnerstwem pokazującym jak regionalnie możemy uzyskać efekt synergii, by wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatu – mówi Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Żabka, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska.

Toyoty Yaris Cross, które wzmocnią flotę Żabki, trafią głównie do kadry terenowej, to jest partnerek i partnerów sprzedaży, rozwoju sieci, ekspansji, adaptacji oraz audytu.

Najbardziej oszczędny SUV w portfolio producenta

Toyota Yaris Cross to miejski crossover zbudowany na wydłużonej platformie TNGA-B. To najmniejszy SUV Toyoty, który może być wyposażony w przełomowy napęd na cztery koła AWD-i. Pod maską Yarisa Cross pracują benzynowe i hybrydowe napędy, które powstają w polskich zakładach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Yaris Cross jest najoszczędniejszym SUV-em w portfolio producenta. Samochód w hybrydowej wersji z napędem na przód zużywa średnio od 4,4 l/100 km, a w wariancie AWD-i od 4,7 l/100 km, co bezpośrednio ma przełożyć się na niższe emisje gazów cieplarnianych we flocie własnej.

Pojawienie się we flocie Żabki tych właśnie samochodów zwiększy także komfort i bezpieczeństwo pracy pracowników i współpracowników sieci.

Yaris Cross to nowoczesny, praktyczny samochód, który obok niezawodności i niskich kosztów eksploatacji zapewni pracownikom i współpracownikomŻabki bezpieczeństwo i komfort codziennej eksploatacji za sprawą zaawansowanych technologii bezpieczeństwa, multimediów i łączności. Toyoty z niskoemisyjnym napędem hybrydowym cieszą się ogromną popularnością wśród firm, które kierują się zarówno rachunkiem ekonomicznym, jak i zaangażowaniem w redukcję emisji spalin – powiedziała Dominika Bońkowska, właścicielka firmy Toyota Bońkowscy.

Wybrane przez Żabka Polska auto wyznacza standardy w kwestii bezpieczeństwa dzięki bardzo sztywnej konstrukcji i systemom bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense generacji 2.5. Miejski crossover został uznany za najbezpieczniejszy samochód w swojej klasie wg Euro NCAP. Yaris Cross jest także pierwszym modelem z systemem multimedialnym nowej generacji Toyota Smart Connect z 9-calowym, dotykowym ekranem HD, nawigacją Connected z 4-letnią darmową transmisją danych i bezprzewodową łącznością ze smartfonami przy pomocy Apple CarPlay™ i Android Auto®.

Toyota Bońkowscy to wiodący dealer marki w Wielkopolsce i jeden z dziesięciu największych w kraju, z rozbudowanym działem obsługi klientów flotowych. Salon w Komornikach pod Poznaniem prowadzi sprzedaż samochodów nowych i używanych, obsługę serwisową i posprzedażną oraz Stację Kontroli Pojazdów. Firmę wyróżnia zaangażowanie w kulturę, naukę, sztukę i sport oraz w działania proekologiczne.

Flotą nowych aut zarządza firma NFM Nivette Fleet Management.

– Ponad 4-letnia współpraca z firmą Żabka Polska, dla której priorytetem jest wysoka jakość obsługi oraz bezpieczeństwo pracowników, mobilizuje nas w dążeniu do ciągłego udoskonalenia i poszerzania naszych usług w zakresie mobilności. Cieszymy się, że jako partner zarządzający flotą Żabka Polska, możemy wspierać jej działania w zakresie ochrony środowiska, a przy tym realizować także nasze cele strategiczne związane z działaniami na rzecz planety – mówi Marcin Nivette, Prezes Zarządu Nivette Fleet Management (NFM).

Inwestycje Żabki w transport o alternatywnych napędach

Współpraca Żabki z Toyotą to kolejna inwestycja w bardziej przyjazny środowisku transport. Sieć korzysta już z zeroemisyjnych pojazdów dostarczonych przez Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Volvo Polska (Volvo FL Electric z zabudową typu chłodnia, dostosowany do specyficznych potrzeb sieci). Obecnie flota Żabki liczy w sumie około 1600 aut, są wśród nich zarówno auta dostawcze jak i osobowe.

Od 2019 r. Żabka prowadzi także testy zeroemisyjnych pojazdów dostawczych, np. w lipcu br. testowała elektryczny pojazd ciężarowy Scania 25P. Sieć zainwestowała także we własne stacje ładowania aut elektrycznych w centrach logistycznych, zlokalizowanych w Nadarzynie i Plewiskach oraz w centrali w Poznaniu.

Działania na rzecz ograniczenia emisji w łańcuchu wartości są jednym z celów wyznaczonych w Strategii Odpowiedzialności firmy. Żabka planuje osiągnąć do 2025 roku neutralność klimatyczną w zakresie bezpośrednich emisji wynikających ze spalania paliwa w centrach logistycznych, związanych z flotą i czynnikami chłodniczymi oraz w zakresie pośrednich emisji wynikających z konsumpcji energii elektrycznej przez centra logistyczne i centralę firmy (zakres 1 i 2 emisji gazów cieplarnianych zgodnie z GHG Protocol). Cele dekarbonizacyjne Żabki zostały naukowo zweryfikowane i potwierdzone przez Science Based Targets – inicjatywę, która promuje odpowiedzialne oraz przejrzyste wyznaczenie celów redukcji śladu węglowego w oparciu o wiedzę naukową.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny