Zawody lekkie i atletyczne

1Mila to wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów, łącząca sport z edukacją i zabawą. Uczestnicy  mogą rywalizować w aż czterech konkurencjach biegowych, ale to  co w mityngu 1MILI  zawsze jest najważniejsze to dobra zabawa. Imprezie, jak co roku towarzyszyć będzie piknikowa atmosfera sprzyjająca integracji. W strefie EXPO, otwartej bezpłatnie dla wszystkich odwiedzających, będzie dostępna masa atrakcji dla całych rodzin, m.in. strefa sportowych aktywności dla dzieci, spotkania z ekspertami z dziedziny dietetyki, trenerami, psychologami, a także z gwiazdami sportu, m.in. z Marcinem Lewandowskim, najwybitniejszym polskim biegaczem średniodystansowym.

Zielona strefa Żabki

Żabka będąca jednym ze sponsorów wydarzenia, zaprasza uczestników biegów do pysznej strefy Żabki, gdzie będą mogli oni spróbować przekąsek i napojów z oferty Żabki, w tym płynnych przekąsek Foodini, sałatek Dobra Karma czy aromatycznej kawy.

Kolejny raz wspieramy bieg 1MILA, którego celem jest zachęcanie do aktywności fizycznej najmłodszych, ale i całych rodzin. Bardzo się cieszymy, że możemy być częścią tak wspaniałej inicjatywy, wspólnie promując zdrowy i aktywny styl życia. Zachęcamy również do wybierania zrównoważonych i wpływających na dobre samopoczucie produktów, dlatego będziemy częstować uczestników m.in. pyszną przekąską Foodini czy sałatką Dobra Karma – mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR w firmie Żabka Polska.

Biegamy i pomagamy!

Uczestnicy wydarzenia mają możliwość spróbowania swoich sił w czterech konkurencjach: w biegu na 1 milę – 1MILA (1609 m) – koronnej konkurencji wydarzenia w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania; w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5 km, wiodącego przepiękną trasą wokół Jeziora Rusałka; w sztafecie 4 x 400 m – wyścigu dla 4-osobowych drużyn oraz w biegach dla dzieci. Konkurencje dla dzieci w wieku 3-15 lat odbędą się na dystansach 100 m, 400 m i 800 metrów. Udział w Biegach Dzieci jest całkowicie bezpłatny.  Rejestrując się na wydarzenie każdy uczestnik może dowolną kwotą wesprzeć Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch, wspierający młodych, zdolnych sportowców!

Gośćmi specjalnymi naszej imprezy będą Stypendyści Programu „Wybiegaj w Przyszłość”, jedni z najlepszych w Polsce biegaczy młodego pokolenia. To dla nas bardzo ważne, żebyście poznali tych wspaniałych, młodych ludzi, zobaczyli komu i jak bardzo pomagacie, wpłacając swoje cegiełki charytatywne! Będzie można ich  poznać, porozmawiać, a nawet się z nimi  pościgać!  – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch i organizatorka 1MILI.

Rejestracja trwa do 21 września. Zapisać można się na stronie organizatora: https://zapisy.sts-timing.pl/826/

Biegamy także dla Ukrainy

Warto wspomnieć, że 1 zł z każdego pakietu startowego organizatorzy zdecydowali przekazać na pomoc obywatelom Ukrainy. Każdy uczestnik może w ten sposób okazać wsparcie osobom dotkniętym konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Natomiast w geście solidarności, zawodnicy z Ukrainy mają zagwarantowany start w wydarzeniu za darmo.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny