Pomimo, że na rynku wciąż brakuje pracowników i uzyskanie zatrudnienia wydaje się niezwykle łatwe, wielu młodych ludzi chce podjąć się wyjątkowego wyzwania, jakim jest udział w łączących naukę i praktykę studiach dualnych, poznając tym samym teorię i zdobywając doświadczenie w ramach jednej oferty edukacyjnej. Centrum Logistyczne Żabki jest miejscem, w którym nasi studenci dualni właśnie takie unikatowe na rynku doświadczenie zdobywają – zaznacza dr Mateusz Wiliński, Dyrektor Biura Praktyk i Karier Zawodowych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Podczas stażu młodzi ludzie biorą aktywny udział w większości procesów logistycznych zachodzących w Centrach Logistycznych Żabki. Praktyki i studia realizowane są naprzemiennie w cyklicznym systemie 9. tygodniowym, tj. 9 tygodni nauka i 9 tygodni staż. Pierwszy etap ma charakter wdrożeniowy – w magazynie głównym praktykanci przyjmują towar, zajmują się inwentaryzacją, a także kwestiami formalno-prawnymi. Drugi etap wiąże się z kolei z obsługą systemów logistycznych, w tym z analizą struktury produktów czy rozliczeniami finansowymi. Dzięki systematycznemu wdrażaniu, jak również zaangażowaniu w różne obszary i zadania, przy wsparciu specjalistów Żabka Polska, studenci mają szansę poznać różne aspekty pracy w logistyce i sprawdzić, w czym czują się najlepiej.

Staże realizowane są w dwóch Centrach Logistycznych Żabki: w Plewiskach k. Poznania oraz w Nadarzynie k. Warszawy. Każdy z praktykantów otrzymuje odpowiednie wynagrodzenie, które pozwala mu na zdobycie niezależności finansowej.

Najbardziej zaangażowani i wyróżniający się stażyści mają szansę na zatrudnienie w przyszłości w naszej firmie. Logistyka jest obszarem, który mocno w Żabka Polska rozwijamy, gdyż ma on ogromne znaczenie dla funkcjonowania całej firmy. Poszukujemy zatem talentów, wykwalifikowanych młodych ludzi, którym marzy się kariera w tej branży – podkreśla Jolanta Bańczerowska, Dyrektor Personalny firmy Żabka Polska.

Obecnie mamy 12-stu stażystów, którzy rozwijają się pod naszym okiem. Natomiast pierwsi studenci Wyższej Szkoły Logistyki mogli skorzystać z kompleksowego 3-letniego stażu w Centrum Logistycznym Żabki począwszy od października 2017 roku.

Więcej informacji na temat programu studiów dualnych i staży można znaleźć na stronie www.zabka.pl oraz w uzyskać w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Poprzedni
Następny