-Wdrażane usługi doskonale wpisują się w ideę convenience, bo zwiększają wygodę klientów. Obecna sytuacja przyspieszyła nasze prace nad tymi projektami, a dzięki innowacyjnym narzędziom i nowej metodzie pracy zespołów mogliśmy wprowadzić w jednym czasie oba rozwiązania do testów w naszej sieci. „Zamów i odbierz” umożliwia klientom zakup pośrednictwem aplikacji żappka, z której korzysta już ponad 2,8 mln użytkowników. „Żabka do domu” to usługa umożliwiająca zamówienie zakupów w wybranym pobliskim sklepie poprzez stronę www lub telefonicznie z dostawą do domu. Oferta wyróżnia się na rynku bardzo szybkim czasem realizacji, zwykle poniżej godziny oraz stosunkowo niskim kosztem – obecnie 5 złotych za jednorazowe dostarczenie zakupów, z tym że przy zamówieniu powyżej 80 złotych zakupy dostarczane są bezpłatnie. W najbliższym czasie będziemy pracować nad rozwojem tych usług – mówi Tomasz Blicharski Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych i Rozwoju w firmie Żabka Polska.

Okres pilotażowy usługi „Zamów i odbierz” rozpoczął się od początku kwietnia w wybranych placówkach Żabki w Warszawie i do 10 kwietnia obejmie ok. 20 sklepów. Klienci zamawiający produkty poprzez aplikację żappka dokonują zapłaty i odbioru produktów bezpośrednio w sklepie sieci. Testy potrwają kilka tygodni, a w ich trakcie usługa będzie dostosowywana do potrzeb klientów w oparciu o opinie korzystających z niej użytkowników. Z czasem będzie rozszerzona na inne placówki. Wszystkie sklepy, w których wdrażana będzie wersja testowa rozwiązania, będą prowadziły nadal normalną sprzedaż dla wszystkich klientów.

Testy usługi „Żabka do domu” obejmą łącznie 30 sklepów w Poznaniu, zlokalizowanych w centrum miasta, głównie w dzielnicach Jeżyce i Łazarz. Sieć będzie sukcesywnie poszerzać możliwość zdalnego dokonywania zakupów o kolejne lokalizacje, docelowo usługa ma być dostępna w całej Polsce. Aby złożyć zamówienie należy wejść na stronę zakupy.zabka.pl, wpisać adres i wybrać produkty. Dla klientów preferujących kontakt telefoniczny, od połowy kwietnia br. zostanie uruchomiona infolinia, a zamówienia będzie można składać pod numerem 61 648 20 20. Po złożeniu zamówienia, jego realizacją zajmie się najbliższy adresowi dostawy sklep Żabki, który zdecydował się na udział w realizacji zamówień w ramach nowej usługi. Ze względu na bezpieczeństwo w pierwszej kolejności przyjmowane będą płatności kartą, a każda z dostarczających zakupy osób zostanie wyposażona w odpowiednie elementy ochronne, takie jak maseczki, przyłbice i rękawiczki jednorazowe.

Pilotaż obejmuje sklepy:

Usługa „Zamów i odbierz” jest dostępna w sklepach:

WARSZAWA Kowalczyka 9 lok. 9D

WARSZAWA Sokratesa 9 lok U8

WARSZAWA Jana Kazmierza 33A lok. U6

WARSZAWA ul. Poloneza 87 LOK. U2

WARSZAWA Rzeczypospolitej 10/42 i 43

WARSZAWA Bluszczańska 67 lok

WARSZAWA Melomanów 10/6U

WARSZAWA Łucka 18

Warszawa ul. Śliska 3/1u

PRUSZKÓW Ceramiczna 16

WARSZAWA ul. Chłodna 11

WARSZAWA Milenijna 45G/U1

WARSZAWA Al. Jerozolimskie 136

WARSZAWA Burakowska 16

WARSZAWA Rejtana 17

WARSZAWA KEN 57

WARSZAWA ul. Lechicka 14

W najbliższych dniach zostanie uruchomiona w sklepach:

Warszawa, BURAKOWSKA 16

Warszawa, NOWOLIPKI 14

Warszawa, UL. POSAG 7 PANIEN 12 LOK. U2

Warszawa, PLOCKA 5A

Usługa “Żabka do domu” dostępna jest w placówkach:

Powstańców Wielkopolskich 14a Poznań

ul. Piekary 12 Poznań

3-go Maja 47 Poznań

ul. Św. Marcin 45 Poznań

23Lutego 2/Pl.Cyryla Ratajskiego9 Poznań

Gwarna 6 Poznań

Wyspiańskiego 22 / Ułańska 2 Poznań

ul. E. Drużbackiej 1/1 Poznań

ul. Wojskowa 1 lok. 69 Poznań

ul. E. Orzeszkowej 2 Poznań

Rynek Łazarski 2 Poznań

Głogowska 54 lok.1 Poznań

Głogowska 65 Poznań

Strusia 5 Poznań

Stablewskiego 16 Poznań

Hetmańska 55a LOK. 3 Poznań

Niegolewskich 11 Poznań

Staszica 4 Poznań

Kościelna 31 Poznań

MYLNA 32/34 lok.S3 Poznań

Wawrzyniaka 28/30 Poznań

ul. Zwierzyniecka 28 lok. U13 Poznań

ul. Zwierzyniecka 32 LOK. 39 Poznań

Henryka Dąbrowskiego 35/37 Poznań

Sienkiewicza 20 Poznań

Prusa 2 Poznań

ul. Kraszewskiego 3 LOK. 4 Poznań

Jackowskiego 43 lok. U-1 Poznań

Mickiewicza 19 Poznań

Kościelna 12-14 Poznań

Lista podjętych działań Żabki w sprawie/ w obszarze koronawirusa: https://www.zabka.pl/biuro-prasowe/stanowisko-zabka-polska-w-sprawie-koronawirusa .

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny