Cieszę się, że kontynuujemy naszą współpracę z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, jedną z najstarszych na świecie organizacji ratownictwa górskiego. Jako firma funkcjonująca w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, jesteśmy świadomi naszych zobowiązań wobec społeczności, w ramach której funkcjonują nasze sklepy. Dlatego czujemy się w obowiązku pomagać w promowaniu odpowiedzialnej turystyki górskiej. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy miłośnicy polskich gór, wśród których z pewnością jest wielu klientów sklepów Żabka, będą mogli liczyć na jeszcze lepszą pomoc ze strony ratowników górskich – mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu firmy Żabka Polska.

Wsparcie finansowe udzielone dotąd przez Żabkę zostało wykorzystane przez TOPR na realizację celów statutowych.

Środki przekazane przez Żabkę są znaczącym wsparciem, umożliwiającym codzienne, sprawne działanie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozwalają nam na bieżące zakupy sprzętu i ekwipunku oraz środków medycznych. W tym roku – w czasie pandemii – część z nich pozwoliła na bardzo szybkie uruchomienie zakupów środków ochronnych dla ratowników oraz systemów dezynfekcji. Dzięki takiemu wsparciu ratowani turyści w Tatrach mogą liczyć na pomoc z zastosowaniem najwyższej klasy sprzętu medycznego i górskiego, obsługiwanego przez bardzo dobrze przygotowanych ratowników – podkreśla Jan Krzysztof, Naczelnik i Członek Zarządu TOPR.

Część przekazanych przez Żabkę w ubiegłym roku środków pozwoliła także TOPR na przygotowanie Kongresu ICAR – International Commission for Alpine Rescue, czyli stowarzyszenia skupiającego organizacje ratownictwa górskiego z 40 krajów na całym świecie. W trakcie wydarzenia ratownicy TOPR mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi na świecie. Ten bardzo prestiżowy kongres, zorganizowany w Zakopanem w 110. rocznicę powstania TOPR, był dużym sukcesem organizacyjnym i wniósł nowe pomysły, pozwalające na dalszy rozwój ratownictwa górskiego w Polsce i na świecie.

TOPR w ramach współpracy służy Żabce wsparciem merytorycznym w realizacji projektów kierowanych do pracowników firmy. Wspólnie zrealizowano już materiały edukacyjne o zachowaniu bezpieczeństwa w górach oraz webinar „Jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach”.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny