Tylko 41% Polaków wie, jak segregować odpady zgodnie z przepisami wprowadzonymi w 2019 roku.[1] Aby ułatwić konsumentom prawidłową selekcję odpadów, od 1. kwartału br. sieć Żabka systematycznie wprowadza na opakowaniach produktów marki własnej informacje o tym, jak zagospodarować zużyte opakowania. Stosowane oznaczenia są proste i intuicyjne. Bazując na dobrze znanym symbolu przedstawiającym człowieka wrzucającego śmieci do kosza stworzono dodatkową identyfikacje kolorystyczną, która jest zgodna z jednolitym systemem kolorystycznym podziału na 5 frakcji odpadów.Dzięki użyciu idei kolorowych koszy każdy klient może przeczytać na opakowaniu, do którego kosza powinien wrzucić zużyte opakowania.

Wprowadzenie prostego i intuicyjnego systemu oznaczeń na opakowaniach produktów marki własnej ma zachęcić jak największe grono klientów do właściwej selekcji odpadów.W Żabce wierzymy, że do budowania dobrych nawyków ekologicznych nie trzeba wiele, wystarczy mały krok – codziennie. Pomagamy ludziom być lepszymi każdego dnia – mówi Anna Gorączka, Green officer w firmie Żabka Polska.

Żabka przykłada dużą wagę do tego, by opakowania jej produktów marek własnych powstawały z produktów przyjaznych środowisku. Jako pierwsza sieć handlowa wprowadziła w swoich markach własnych Foodini, Wycisk, S! butelki pochodzące w 100% z recyklingu (tzw. rPET). Obecnie testuje także słomki i wieczka ekologiczne, wykonane z innowacyjnego materiału, w 100% biodegradowalnego, który nie zawiera w ogóle mikroplastiku.

Sieć konsekwentnie zachęca także pracowników i franczyzobiorców do proekologicznej postawy, informując, organizując eventy, konkursy oraz wprowadzając praktyczne EKO-rozwiązania.

Zaangażowanie Żabki we wdrażanie projektów z zakresu recyklingu, zmniejszania zużycia energii oraz emisji CO2 jest doceniane przez ekspertów. Trzy dni temu fundusz CVC Capital Partners, właściciel sieci Żabka, za wspieranie inicjatyw proekologicznych w spółkach portfelowych otrzymał wyróżnienie dla marki Żabka w kategorii „Zielona spółka portfelowa roku” w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych.


[1] Źródło: Konsumenci a gospodarka obiegu zamkniętego, raport ARC Rynek i Opinia oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wrzesień 2019

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny