Raport „Wygodnie i Odpowiedzialnie” to czwarty już Raport Odpowiedzialności przygotowany przez Grupę Żabka. Informacje, które można znaleźć na blisko 100 stronach, prezentują podsumowanie wybranych działań realizowanych przez Grupę w ramach Strategii Odpowiedzialności w 2021 roku. Raport został przygotowany zgodnie z najnowszym standardem raportowania niefinansowego Global Raporting Initiative (GRI Standards) oraz Sustainability Accounting Standards Board (SASB) oraz został poddany niezależnej, zewnętrznej weryfikacji.

Żabka zdaje sobie również sprawę z rosnącego znaczenia ujawnień klimatycznych i właśnie dlatego, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, zdecydowała się także na opracowanie Raportu Klimatycznego poświęconego analizie ryzyk klimatycznych, zgodnie z Rekomendacjami TCFD. W publikacji został przedstawiony plan dekarbonizacji wraz ze sprawozdaniem z realizacji celów SBTi. Do tej pory Żabka opublikowała dwa takie raporty, za rok 2020 i 2021.

W Grupie Żabka nie tylko odpowiedzialnie planujemy rozwój całej naszej organizacji, ale naszym celem jest również ułatwianie milionom klientów dokonywania takich wyborów, by były wygodne i odpowiedzialne. W ten sposób wspólnie dokonujemy zmian mających pozytywny wpływ na nasze otoczenie biznesowe oraz środowisko naturalne. Według ratingu EcoVadis jesteśmy w gronie 1% firm na świecie najlepiej integrujących czynniki ESG ze swoją strategią i działaniami operacyjnymi. Wszystkie nasze działania w zakresie zrównoważonego rozwoju podsumowuje nasz raport „Wygodnie i Odpowiedzialnie” za 2021 rok, który jest doceniany przez ekspertów w zakresie ESG, nie tylko w Polsce, ale i na świecie – powiedziała Anna Grabowska, Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupy Żabka.

Best in the World Hallbars Awards 2022

Konkurs, w którym oceniane są raporty zrównoważonego rozwoju, jest organizowany przez Hallbars – międzynarodową organizację zrzeszającą talenty z Europy i Azji, skupiającą się na promowaniu czytelnictwa tego typu raportów. W plebiscycie wzięło udział ponad 1500 raportów zrównoważonego rozwoju, przygotowanych przez firmy i organizacje z 94 krajów. W 2022 r. szczególny nacisk położono na sektor żywności i napojów. Do grona najlepszych na świecie wybrano 294 zgłoszenia z 51 krajów. Raporty były sprawdzane pod kątem ich treści, czytelności i jakości produkcji.

Raporty zrównoważonego rozwoju to książki, które powinny być powszechnie czytane.Hallbar” oznacza zrównoważony w języku szwedzkim. Raporty zrównoważonego rozwoju mają zwykle numer ISBN, na ich pisanie i produkcję przeznacza się duże budżety, charakteryzują się wysoką jakością. Zasługują na dobrą dystrybucję i promocję. Dają pozytywny obraz zielonej przyszłości naszej planety, naszych dzieci i ich dzieci — powiedział Edouard Cointreau, prezes i założyciel Hallbars Sustainability Research Institute.

Nagrody dla Żabki za Raporty Odpowiedzialności

W 2021 roku Żabka Polska otrzymała nagrodę główną w kategorii Raport Zrównoważonego Rozwoju (obejmujący dane niefinansowe za rok 2020) w 15. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte). Firmę nagrodzono za czytelny i zrozumiały raport, jasno pokazujący misję, wizję rozwoju i strategię ESG firmy, za precyzyjnie opisany model biznesowy i praktyczne Streszczenie Zarządcze.

Raporty Odpowiedzialności Grupy Żabka dostępne są w wersji elektronicznej: Raport Odpowiedzialności Wygodnie i Odpowiedzialnie Żabka Polska Sp. z o. o. za rok 2020 i Raport Odpowiedzialności Grupy Żabka 2021.

W wersji elektronicznej dostępne są również Raporty Klimatyczne: 2020-Raport-klimatyczny-Żabka-Polska.pdf (zabkagroup.com) i Raport Klimatyczny Grupy Żabka za 2021.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny