Żabka od lat stawia na edukację i rozwój osobisty swoich pracowników i franczyzobiorców, a jednocześnie chce pomagać tam, gdzie lokalne społeczności tej pomocy potrzebują. Dołączenie do Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego stwarza nam wiele możliwości w sferze rozwoju i edukacji, poprzez wymianę doświadczeń, wiedzy i inicjatyw z innymi instytucjami. Wierzymy, że możemy mieć wpływ na kreowanie świadomości przedsiębiorczej i biznesowej wśród mieszkańców województwa małopolskiego, ale również w skali ogólnopolskiej. Dodatkowo MPKU porusza wiele istotnych kwestii dotyczących społeczeństwa, na które zwracamy uwagę również wewnątrz organizacji – mówi Jolanta Bańczerowska, Członkini Zarządu ds. Strategii Personalnej Grupy Żabka.

W ramach Partnerstwa Żabka wzięła udział m.in. w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery w Małopolsce (OTK), który odbył się w dniach 17-23 października 2022 r. pod hasłem: „Złap za stery do swojej kariery”. Firma przygotowała dla uczestników OTK warsztaty pt. „Efektywna komunikacja – typologia rozmówcy” oraz webinar „Franczyza Żabki pomysłem na biznes”. Oba spotkania odbyły się w formule online.

O Partnerstwie

Małopolskie Partnerstwo na rzecz Kształcenia Ustawicznego działa od 2008 roku i skupia instytucje rynku pracy, edukacji i szkoleń. Są wśród nich instytucje publiczne i prywatne, m.in. szkoły, centra kształcenia praktycznego, centra kształcenia ustawicznego, uczelnie, firmy szkoleniowe, związki pracodawców, fundacje, stowarzyszenia, biblioteki, muzea, centra kultury, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, powiatowe urzędy pracy, a także Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Partnerstwo ma charakter otwarty, dobrowolny, apolityczny. Jego członkowie wspólnie działają na rzecz rynku pracy i uczenia się przez całe życie.

Żabka motywuje do rozwoju i promuje przedsiębiorczość

Grupa Żabka wypełnia swoje zobowiązania i osiąga kolejne sukcesy dzięki zaangażowaniu utalentowanych i ambitnych pracowników oraz współpracowników, w tym franczyzobiorców, tworzących jej zespół. Dlatego wspiera ich rozwój osobisty i zawodowy, oferując pod parasolem Akademii Żabki szereg programów i szkoleń dostosowanych do potrzeb.

Grupa tworzy także ekosystem rozwiązań, który wspiera osoby przedsiębiorcze – zarówno te, które po raz pierwszy otwierają swój pierwszy biznes we współpracy z Żabką, jak również te, które mają za sobą wiele lat doświadczeń zawodowych i poszukują możliwości rozwoju na własny rachunek. Na prowadzenie własnego biznesu w ramach franczyzy z Żabką zdecydowało się już ponad 7400 przedsiębiorców. Żabka wraz z siecią franczyzobiorców tworzy obecnie miejsca pracy dla ponad 45,4 tys. osób, umożliwiając im rozwój zawodowy w różnorodnym, inkluzywnym i odpowiedzialnie zarządzanym środowisku.

Od lat Żabka wspiera również młodzież, która z uwagi na trudną sytuację społeczną ma utrudniony start w dorosłe życie. To do młodych ludzi powyżej 16. roku życia skierowany jest program „Bezpieczny staż z Żabką”, w ramach którego mogą oni odbyć staż w wybranym sklepie i dzięki temu postawić pierwsze kroki ku samodzielności. Program realizowany jest wspólnie z Fundacją Samodzielni Robinsonowie, przy zaangażowaniu franczyzobiorców sieci, którzy jako mentorzy i opiekunowie stażystów dzielą się swoim doświadczeniem i pomagają budować kompetencje przedsiębiorcze. W trakcie ośmiu edycji programu zorganizowane zostały staże dla 146 Robinsonek i Robinsonów.

Jednym z elementów działań z obszaru zaangażowania społecznego Żabki jest także Program Stypendialny Żabki. Jest on skierowany do ambitnych i uzdolnionych dzieci franczyzobiorców, pracowników i współpracowników, którzy dzięki comiesięcznemu wsparciu mogą rozwijać swoje niezwykłe pasje i umiejętności

Poprzedni
Następny