Żabka Polska wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy już po raz 19. Franczyzobiorcy Żabki prowadzący sklepy sieci, tradycyjnie ustawią puszki w pobliżu kas, zachęcając klientów do włączenia się do akcji. Zbiórka w Żabkach trwa do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli od 8 do 14.01.2018 r. W zamian za datki wpłacone podczas codziennych zakupów, będzie można odebrać czerwone serduszko. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

– Naszymi „wolontariuszami” są nasze sklepy, czyli ponad 4900 punktów, w których podczas codziennych, szybkich zakupów można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy  –  mówi Anna Jarzębowska, Rzecznik Prasowy spółki Żabka Polska. – Cieszy nas, że z roku na rok coraz więcej pieniędzy trafia do puszek WOŚP ustawionych w sklepach Żabka i Freshmarket. Dwa lata temu zebraliśmy ponad 460 tys. złotych, w ubiegłym roku ponad 666 tys. Mocno wierzymy w to, że nasi klienci równie hojnie wesprą 26. edycję WOŚP. Cieszymy się, że wspólnie z Franczyzobiorcami Żabki możemy aktywnie uczestniczyć w akcji już po raz 19.  –  komentuje przedstawicielka sieci.

W dniu Wielkiego Finału, Żabka wspomoże także Wolontariuszy WOŚP w Poznaniu. Osoby zbierające datki do puszek 14 stycznia na terenie stolicy Wielkopolski, będą mogły wypić ciepłą herbatę lub kawę w sklepach Żabka i Freshmarket za 1 grosz. Firma przekazała poznańskim sztabom WOŚP kupony umożliwiające nabycie gorącego napoju w sklepach sieci na terenie Poznania. Żabka zaangażuje się także lokalnie w pomoc przy organizacji 26. finału przez największy w Poznaniu sztab Poznań-Ławica.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny