Rogale wielkopolskie będą dostępne w sprzedaży do 11 listopada br.

Dane sprzedażowe Żabki potwierdzają, że rogale z białym makiem, lukrem i kruszonymi orzechami najchętniej kupują mieszkańcy Poznania, ale także chętnie sięgają po nie także mieszkańcy innych miast – np. Warszawy czy Krakowa. W sumie 11 listopada ub.r. Żabka sprzedała w całej Polsce 14 400 sztuk rogali, z czego aż 47 proc. na terenie samej Wielkopolski.

Rogale z białym makiem, kiedyś przysmak regionalny, dziś mają swoich amatorów na terenie całego kraju. Ich popularność rośnie, między innymi za sprawą Żabki, która z dumą oferuje swoim klientom lokalne, wielkopolskie wypieki, sygnowane certyfikatem Dziedzictwo Kulturalne Wielkopolski. Mamy nadzieję, że i tym razem nie zawiedziemy podniebień naszych klientów. Żabka jest gwarantem jakości! Nasze rogale są bowiem wytwarzane według tradycyjnych receptur przez lokalną piekarnię. Te najsłodsze symbole Poznania można już kupić we wszystkich sklepach Żabka – mówi Jerzy Roguski, Dyrektor Handlowy w firmie Żabka Polska.

Dostępny w sklepach sieci Żabka rogal wielkopolski wykonany jest z ciasta półfrancuskiego, nadziewany białym makiem wymieszanym z rodzynkami, orzechami i kandyzowaną skórką pomarańczową. Całość polana jest lukrem i posypana kruszonymi orzechami. Rogale są wykonane według tradycyjnej receptury przez lokalnego producenta – Piekarnię Natura. Mają certyfikat Dziedzictwo Kulturalne Wielkopolski.

Rogale wielkopolskie są dostępne w asortymencie Żabka Café od 28 października br. Można je kupić w sklepach sieci w cenie 7,99 zł/ szt. Rogale są pakowane pojedynczo w hermetyczne opakowania.

Oferta przekąsek w Żabka Café jest nieustannie rozwijana przez Żabkę. Oprócz kultowych już hot dogów w różnych wariantach, dostępne są też cieszące się coraz większą popularnością cheeseburgery, a także panini czy tosty. W jej asortymencie znajdują się także świeżo mielone na miejscu kawy z brazylijskich ziaren 100% arabica, m.in. czarna, biała, espresso, cappuccino czy latte podawane w ekologicznych kubkach. Poza stałym, nieustannie rozwijanym asortymentem, klienci znajdą tu także produkty okolicznościowe, np. halloweenowe donuty czy pączki na tłusty czwartek.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny