Użytkownicy aplikacji Żappka mogą zdecydować się na przekazanie cegiełki o różnych wartościach: 50 żappsów to równowartość 50 gr, 100 żappsów – odpowiada wartości 1 zł, przy pomocy 400 żappsów przekazują na rzecz WOŚP 5 zł, za 800 punktów lojalnościowych – na cel Fundacji przekazane zostanie 10 zł, aż wreszcie 1000 i 1200 żappsów to odpowiednio równowartość kwoty 12 i 15 zł. Suma wartości wszystkich przekazanych przez klientów sieci cegiełek wesprze cel 30. Finału WOŚP.

Klienci Żabki będą mogli przekazać swoje żappsy w terminie od 17 do 30 stycznia. Każda osoba może przekazać maksymalnie 3 cegiełki w ramach każdego z nominałów. Na 5 najhojniejszych klientów czekają wyjątkowe nagrody – limitowane bluzy wyprodukowane specjalnie na tę okazję we współpracy z WOŚP.

Warto przypomnieć, że na stronie sieci tradycyjnie pojawiała się również e-Skarbonka, za pomocą której klienci, franczyzobiorcy, pracownicy i firmy mogą przekazać datki na rzecz zbiórki. Nie zapominajmy także o możliwości wsparcia działania WOŚP w sposób doskonale funkcjonujący od 30 lat – wrzucania gotówki do kolorowych puszek, które są dostępne we wszystkich ponad 7900 Żabkach w całej Polsce. Jeśli ktoś woli wpłacić datek za pomocą karty – sieć również daje taką możliwość!

Żabka od wielu lat wspiera Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, biorąc aktywny udział w zbiórkach. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowania klientów i franczyzobiorców firma przekazała na rzecz 29. Finału WOŚP ponad 3 mln złotych, na które złożyły się datki wrzucone do puszek w Żabkach oraz kwota stanowiąca równowartość wygaszonych żappsów. Z tej kwoty użytkownicy aplikacji przekazali na zbiórkę WOŚP blisko 1 mln złotych!

To nie pierwszy raz, gdy Żabka angażuje użytkowników żappki w działania charytatywne. Oprócz kolejnego wsparcia zbiórki WOŚP, sieć w kwietniu 2020 roku zaangażowała klientów w akcję wspierania w walce z pandemią 16 regionalnych szpitali zakaźnych. W akcję włączyło się ponad 248 tys. użytkowników aplikacji. Przekazane przez nich miliony żappsów, po przeliczeniu na złotówki i podwojeniu przez firmę Żabka Polska, pozwoliły na zebranie 3 mln zł, a przekazane placówkom medycznym środki zostały przez nie rozdysponowane na zakup sprzętu medycznego do leczenia pacjentów z COVID-19.

30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki wykorzystane zostaną dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.  W zbiórkę włączy się  blisko 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w 1633 sztabach na całym świecie. Centrum wydarzeń 30. Finału tradycyjne stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad w Warszawie, natomiast koncert odbędzie się w ogromnym namiocie, do którego, ze względu na pandemię, wstęp będą miały wyłącznie osoby posiadające certyfikaty potwierdzające szczepienia oraz osoby posiadające negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. W koncercie weźmie udział wielu polskich artystów m.in. Dżem, Kwiat Jabłoni, IRA, Voo Voo czy De Mono. Wydarzenie rozpocznie występ zespołu Happy Sad, a na pożegnanie zagra zespół LemON.

Poprzedni
Następny