Żabka od wielu lat jest partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bierze aktywny udział w zbiórkach w ramach Finału akcji. W tym roku puszki WOŚP stanęły w każdym sklepie Żabka już na 5 tygodni przed Finałem akcji. Dzięki temu każdy klient, przy okazji codziennych zakupów, ma możliwość spokojnie i bezpiecznie wrzucić swój datek. Dla tych klientów, którzy preferują wpłaty on-line realizowane z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, sieć udostępnia e-Skarbonkę dedykowaną wsparciu Fundacji.

–  Od kilku lat w Żabce wspólnie z franczyzobiorcami tworzymy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. W zeszłym roku na rzecz WOŚP przekazaliśmy ponad 3,7 mln złotych, na które złożyły się datki wrzucone do puszek w Żabkach oraz kwota stanowiąca równowartość wygaszonych żappsów, czyli punktów zebranych przez użytkowników naszej aplikacji mobilnej. W tym roku również zdecydowaliśmy się wspierać tak szczytną inicjatywę i tym samym pomagać w ratowaniu zdrowia i życia dzieci. Zachęcamy naszych klientów do zaangażowania się w akcję i przekazywanie datków zarówno do tradycyjnych puszek w naszych sklepach, jak i do naszej wirtualnej skarbonki – podkreśla Tomasz Suchański, Prezes Zarządu firmy Żabka Polska.

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 r. Celem tegorocznej zbiórki jest wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Włączy się w nią 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Centrum wydarzeń 29. Finału stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad w Warszawie, w którym odbędą się koncerty. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę, 30 stycznia o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny