Tragiczna sytuacja w Ukrainie wymaga wyjątkowej mobilizacji i wspólnotowych działań, które pozwolą na zaspokojenie najbardziej elementarnych ludzkich potrzeb. Intensyfikujemy naszą pomoc i we współpracy z urzędami miast Warszawy i Kijowa wysyłamy konwój humanitarny – mówi Krzysztof Krawczyk, Partner CVC Capital Partners, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Żabka.

Ludność cywilna w Ukrainie znajduje się obecnie w dramatycznej sytuacji braku podstawowych produktów żywnościowych, dlatego wysłaliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną, organizując dedykowany pociąg towarowy. Przekazaliśmy 60 ton najbardziej potrzebnej żywności, wskazanej przez kijowski Urząd Miasta, m.in. konserwy, kasze, makarony, cukier, dania gotowe w słoikach, ale również wodę i środki higieniczne – mówi Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.  

Nasze myśli są z narodem Ukrainy w tym niezwykle trudnym czasie. Kraj ten pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej, a Żabka ma wszelkie warunki ku temu, by jej pomóc ze względu na swój model biznesowy i lokalizację. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wykorzystać zasoby firmy – mówi Stephan Schäli, Chief Investment Officer w Partners Group i członek Rady Nadzorczej Grupy Żabka.

Tylko wspólne działania, są w stanie pomóc obywatelom Ukrainy, i tam na miejscu, i tu w Warszawie. Działamy razem z naszymi partnerami, którzy tak jak np. Żabka pokazują, że „chcieć to moc”. Potrzeby sygnalizowane z Kijowa są nadal ogromne: leki, żywność, woda, środki higieniczne, dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólne działania. W obliczu tej sytuacji nasza pomoc i solidarność są niezbędne. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Kijowa, które za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim warszawiakom pomagającym Ukrainie – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Transport 60 ton żywności oraz niezbędnych środków higienicznych do Ukrainy jest możliwy dzięki współpracy między właścicielami Żabki a urzędami miast Warszawa i Kijów. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapewnia transport na Ukrainę, a właściciele Żabki pokrywają koszty przekazywanego towaru.

Konwój humanitarny to kolejny wkład Grupy Żabka – należącej do CVC Capital Partners i Partners Group – w pomoc społeczności ukraińskiej. Żabka przekazała już na granicę ponad 300 ton żywności oraz niezbędnych artykułów higienicznych we współpracy z partnerami: Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, Polskim Czerwonym Krzyżem i Polskim Związkiem Ukraińców. W akcje pomocowe angażują się także franczyzobiorcy Żabki – osoby prowadzące sklepy przy granicy rozdają ciepłe napoje i przekąski, a w pozostałych miastach organizują zbiórki oraz dostarczają towar własnymi autami na granicę.

Jako odpowiedzialna organizacja, Żabka chce także zachęcać i dawać przestrzeń do niesienia pomocy – wsłuchując się w apele organizacji pomocowych, a także realizując założenia swojej strategii sieć uruchomiła program wolontariatu pracowniczego. Pracownicy mogą m.in. pracować na rzecz współpracujących z Żabką NGO-sów, a także przy wsparciu i koordynacji zbiórki darów w budynku Centrali firmy.

Jednocześnie sieć umożliwia swoim klientom wsparcie finansowe działań humanitarnych Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża w obliczu wojny na Ukrainie. Darowiznę można przekazać za pomocą płatności kartą lub zbliżeniowo – przy pomocy zegarka czy telefonu. Zebrane w ten sposób datki zostaną podzielone po równo pomiędzy obie organizacje charytatywne.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny