-Logistyka jest jednym z filarów budowania pozycji naszej firmy na rynku. Dlatego zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych managerów i cały czas inwestujemy w dalszy rozwój. Oferowane przez nas staże, w ramach studiów dualnych, przygotowują do pracy pełnej wyzwań i zarządzania procesami logistycznymi na najwyższym poziomie. Niejednokrotnie zatrudniamy osoby, których potencjał dostrzegliśmy już na studiach. Nasza oferta dla studentów jest bardzo atrakcyjna, staże są płatne, obejmują koszt studiów oraz kwotę pozwalającą na utrzymanie w takim mieście jak Poznań – mówi Katarzyna Słabowska, Dyrektor Logistyki w  firmie Żabka Polska.

Zdaniem Mateusza Zawilińskiego Żabka Polska jest solidnym partnerem dla szkoły, oferującym młodym ludziom dobry start zawodowy. Jej pracownicy chętnie dzielą się posiadanym doświadczeniem i wdrażają w procesy logistyczne firmy.

Dzięki współpracy z firmą Żabka Polska stażyści mogą przez dziewięć tygodni zdobywać wykształcenie akademickie, a przez kolejne dziewięć intensywnie szkolić się w poważnych operacjach logistycznych  – mówi Mateusz Zawiliński, Dyrektor Biura Praktyk i Karier Zawodowych z WSL. – Stażystom wspólniegwarantujemy nowoczesną formę stażu i dokładne poznanie organizacyjnych struktur funkcjonowania firmy. Osoby kończące wszystkie szkolenia zyskują łącznie trzyletnie doświadczenie na rynku pracy. Jest to dla nich awans zawodowy na dużą skalę. Patrzą już nie tylko z perspektywy klienta, ale także pracownika – dodaje.

Cykl staży w centrach logistycznych podzielony został są na etapy: pierwsze trzy miesiące szkolenia to praca w magazynie głównym i zapoznanie się z procesami logistycznymi związanymi m.in. z przyjęciem towaru, inwentaryzacją, kwestiami formalno-prawnymi. Kolejny etap szkolenia to czynności związane z obsługą systemów logistycznych związanych m.in. z rozliczeniami finansowymi.

Studenci WSL rozpoczęli staże w Centrum Logistycznym w Plewiskach w październiku 2017r. i realizują zgodnie z harmonogramem studiów. W ramach umowy zawieranej ze studentem ustalany jest czas pracy, urlop oraz wynagrodzenie obejmujące opłatę za studia oraz utrzymanie w Poznaniu. Staże organizowane w ramach Studiów Dualnych w Wyższej Szkole Logistyki są integralną częścią kierunku nauczania.

– Oferujemy studentom możliwość rozwijania swoich kompetencji pod okiem najlepszych specjalistów. Sam jestem absolwentem Wyższej Szkoły Logistycznej i uważam, że tylko wiedza teoretyczna połączona z praktyką w  firmie takiej jak Żabka Polska jest doskonałym argumentem do podjęcia ciekawej pracy w przyszłości – mówi Jarosław Anger, Koordynator Obszaru Magazynu, opiekun stażystów w Centrum Logistycznym w Plewiskach.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny