6. grudnia, policjanci z Referatu Interwencyjnego w Poznaniu odwiedzili najmłodszych pacjentów przebywających w szpitalach dziecięcych, aby sprawić im trochę radości. Około godz. 9:00 odwiedzili pacjentów Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka, następnie około 13:00 zawitali do pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Akcja miała na celu wywołanie uśmiechu u dzieci, które z różnych powodów spędzają ten zwykle radosny czas w szpitalu.

Przekazanie prezentów małym pacjentom poprzedziły pokazy z użyciem nieoznakowanych radiowozów przeprowadzone pod budynkami obu szpitali. Następnie funkcjonariusz przebrany za Świętego Mikołaja, w asyście umundurowanych policjantów udał się na oddziały, aby wręczyć dzieciom prezenty.

Żabka jako firma, mająca swoją główną siedzibę w Poznaniu, chętnie inicjuje i bierze udział w wydarzeniach skierowanych do lokalnej społeczności. To już drugi raz, kiedy zaangażowała się w mikołajkową pomoc dla poznańskich szpitali.

Upominki dla dzieci zostały przygotowane w ramach wolontariatu przez pracowników firmy. Angażując się w wyjątkową akcję „Paczka z uśmiechem”, pracownicy mogą uczestniczyć w pakowaniu paczek z prezentami dla potrzebujących dzieci znajdujących się pod opieką m.in.: Fundacji Drużyny Szpiku, Fundacji Happy Kids, Fundacji In_Spire, Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich, a także małych pacjentów poznańskich szpitalach. W ramach wolontariatu pracowniczego każdy pracownik Żabki może przeznaczyć do 8 godzin w miesiącu na pomaganie innym w czasie godzin pracy.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny