Skąd wziął się pomysł na współpracę z Żabką?

Znalazłam się w takim momencie życia, gdy znudziła mi się już praca na etacie. Czułam się związana sztywnymi godzinami świadczenia obowiązków, marzyłam o własnym biznesie. Żabkę znałam choćby z reklam, pomysł na biznes przyszedł do mnie sam i jakiś czas się wykluwał. Początkowo zatrudniłam się w jednym ze sklepów sieci, aby przekonać się, czy prowadzenie placówki franczyzowej jest dla mnie. Do bezpośredniego działania zachęciło mnie ogłoszenie w jednym z lokalnych sklepów. Zaczęłam zgłębiać wiedzę – o kosztach, możliwych przychodach, wysokości składek czy podatków. Gdy wszystko przeanalizowałam, zdecydowałam się otworzyć własną działalność.

Co było najtrudniejsze w drodze do sukcesu?

Początki nie były łatwe i wymagały maksymalnego zaangażowania. Także ze strony mojego męża, rodziny, znajomych. Trzeba być przygotowanym na to, że gdy chcemy rozwinąć własny biznes, to niezbędne jest poświęcenie nawet kilkunastu godzin w ciągu dnia i nastawienie się na ciężką pracę. To jednak szybko owocuje. W moim przypadku, zaledwie po 1,5 roku prowadzenia działalności mogę sobie pozwolić na zatrudnienie czterech pracowników w sklepie i moje osobiste zaangażowanie na poziomie zaledwie 4-5 godzin dziennie. Dziś mam czas dla siebie, dla męża, dla rodziny, mój dzień jest elastyczny. Mogę spełniać marzenia, bo dzięki współpracy z Żabką mam na to czas i pieniądze.

Zostań franczyzobiorcą Żabki

Poznaj zalety prowadzenia własnego biznesu we współpracy z siecią Żabka

Co w byciu franczyzobiorcą jest najważniejsze w codziennej pracy?

Najważniejsze jest maksymalne zaangażowanie w to, co się robi. Ja od samego początku postawiłam na obsługę klienta. Zależało mi, by zbudować stałe grono odwiedzających sklep. Dlatego tak istotny był uśmiech, uprzejmość, życzliwość w bezpośrednim kontakcie. Miła i sympatyczna obsługa oraz takie zwykłe ludzkie pozytywne podejście do pracy i życia ma ogromne znaczenie, jeśli chcemy, by klient do nas przyszedł drugi, trzeci czy kolejny raz.

Poprzedni
Następny