Na co dzień zielony teren służy zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu jako miejsce do zajęć terapeutycznych i przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu. Dzięki wolontariuszom, park odzyskał dawny urok.

Przebywanie w przyjaznym środowisku, np. na łonie natury, jest ważnym elementem w procesie terapeutycznym naszych pacjentów, jak również chwilą wytchnienia i odpoczynku dla naszych pracowników, dlatego postanowiliśmy zrewitalizować park należący do naszego Szpitala. Pierwszym krokiem jest gruntowane posprzątanie terenu, w którym wspierają nas wolontariusze, pracownicy Grupy Żabka, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi Piotr Nowicki, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Grupa Żabka rozwija się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. W centrum uwagi stawia przede wszystkim człowieka i jego potrzeby, nie zapominając jednak o wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne i najbliższe otoczenie. W 2021 r. firma zrewidowała podejście do zaangażowania społecznego, definiując obszary ważne dla społeczności lokalnych i kładąc nacisk na działania, które przyczyniają się do realnych i długofalowych zmian. Nie tylko stwarza pracownikom różne możliwości wolontariatu, ale także zachęca ich do szukania na własną rękę lokalnych inicjatyw, które mogliby wesprzeć.  

Każdy pracownik w naszej firmie może miesięcznie wykorzystać do 8 godzin na wolontariat pracowniczy. Bardzo nas cieszy, że zatrudniamy osoby, dla których pomoc i zaangażowanie społeczne są równie ważne jak dla nas. Wspólnie wychodzimy do społeczności lokalnych i szukamy przestrzeni, w których nasze umiejętności, czas, energia i zapał mogą przerodzić się w coś dobrego. Dlatego zaangażowaliśmy się w pomoc Szpitalowi Wojewódzkiemu w Poznaniu – mówi Katarzyna Przewęzikowska, Menedżerka ds. Relacji Zewnętrznych i CSR.

Akcja w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu trwała 3 godziny. Na koniec, w zielonym zakątku rozstawione zostały ławki, które stanowią dopełnienie wstępnej aranżacji tego terenu. To była kolejna inicjatywa Grupy Żabka w ramach wolontariatu pracowniczego. Od początku roku przedstawiciele firmy brali udział m.in. w akcji sadzenia drzew, w sprzątaniu świata, opiece nad zwierzętami w schronisku, czy też w zbiórce charytatywnej na rzecz uchodźców z Ukrainy. 

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny