Przyszłość to digitalizacja, jak również wszystkie inicjatywy związane z podniesieniem efektywności. W Żabce stawiamy na bliskość, wygodę oraz personalizowaną ofertę. Tworzymy biznes w formacie modern convenience. Serdecznie dziękuję jurorom konkursu Retail Trends Award oraz plebiscytu Market Roku, którzy przyznali naszej organizacji aż sześć wyróżnień. Po raz pierwszy nagrodzono Grupę Żabka oraz Lite e-Commerce. To dla nas ogromny zaszczyt i docenienie dynamicznego rozwoju naszej firmy na tak wielu polach. To także ukłon w stronę naszych klientów, franczyzobiorców i partnerów biznesowych, dzięki którym możliwy jest nasz prężny rozwój – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska.

Nagrody Retail Business Awards, przyznawane wspólnie przez Business Centre Club i Wydawnictwo Gospodarcze, to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienia gospodarcze dla przedsiębiorstw z sektora handlu detalicznego i hurtowego w Polsce. Mają one na celu budowę wizerunku sektora handlu adekwatnego do wkładu, jaki wnosi on w rozwój polskiej gospodarki i jej innowacyjności. Wyróżnienia mają podkreślić zaangażowanie przedsiębiorstw w kreowanie dobrych praktyk i wysokich standardów biznesowych w obszarze rynku pracy i społecznej odpowiedzialności biznesu. Zdaniem jury Retail Business Awards Grupa Żabka to firma, która w minionym roku miała największy wpływ na sektor handlowy, partnerów biznesowych, konsumentów i gospodarkę, dlatego nagrodzono ją w kategorii Architekt Roku.

Market Roku to z kolei prestiżowy plebiscyt wyłaniający najlepsze sklepy spożywcze w Polsce. O tytuł walczą w kilkunastu kategoriach sklepy indywidualne oraz sieci handlowe. Zwycięzców wskazuje grono menadżerów najważniejszych firm spożywczych, przedstawicieli instytutów badawczych oraz organizacji branżowych. Sieć Żabka otrzymała wyróżnienie w aż czterech kategoriach:

  • Mały Format – zgodnie z uzasadnieniem jury Żabka to najszybciej rosnący i dynamicznie ewoluujący koncept małoformatowego sklepu franczyzowego w Polsce;
  • Najbardziej Innowacyjny Koncept – to nagroda dla Żabki Nano, czyli konceptu sklepu autonomicznego naszpikowanego nowoczesnymi technologiami, który szybko stał się największym tego typu konceptem sklepowym w Europie;
  • Najciekawsza Strategia Asortymentowa – za wykorzystanie szansy na sprzedaż w niektórych kategoriach produktowych w związku ze zmianą zwyczajów konsumenckich wywołaną pandemią, a także za umiejętne zachęcanie do wizyt w sklepie tydzień w tydzień, dzięki produktom oferowanym na wyłączność;
  • Najlepszy Koncept Franczyzowy – to wyróżnienie za „franczyzocentryczność” Żabki i ciągłe podbijanie stawki połączone z dbałością o franczyzobiorców, na co dowodem jest rekordowe tempo wzrostu sieci oraz pionierski projekt „Polisy na biznes”.

Statuetkę Market Roku 2022 w kategorii Najlepszy Start-up Handlowy przyznano także należącej do Grupy Żabka spółce Lite e-Commerce (Żabka Jush) za pokazanie, że solidny handlowy know-how, doskonałość logistyczna i przejrzysty interfejs to podstawa na rynku q-commerce.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny