Żabka wylicytowała Złote Serduszko WOŚP!

Co roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytowanych jest 100 Złotych Serduszek WOŚP. Serduszko z numerem 1 jest uznawane za najcenniejsze i to właśnie ten egzemplarz został wylicytowany przez Grupę Żabka za 1 050 000 zł. Udział w licytacji był ukoronowaniem wieloletniego zaangażowania firmy w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także podkreśleniem obchodzonego przez Grupę w ub. roku jubileuszu 25-lecia. Poza tym, mottem tegorocznego 32. Finału było hasło: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”, a celem – wsparcie oddziałów pulmonologicznych i zapewnienie im odpowiedniego sprzętu do walki ze skutkami pandemii. Grupa Żabka od samego początku wybuchu pandemii bardzo mocno zaangażowała się w działania zwiększające bezpieczeństwo swoich klientów, franczyzobiorców i pracowników, a także na szeroką skalę wspierała polskie szpitale w walce z Covid-19. W sumie przekazaliśmy wówczas ponad 1 000 000 zł na te działania. Złote Serduszko tegorocznej akcji jest więc dla sieci swoistym symbolem zaangażowania społecznego.

Grupa Żabka od lat tworzy najliczniejszy w Polsce sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolorowe skarbony WOŚP stanęły w ponad 10 tys. sklepów Żabka. Poza tym, użytkownicy aplikacji mobilnej mogli przekazywać Żappsy na rzecz Fundacji, a Żabu z tej okazji ubrał specjalną koszulkę wolontariusza.

Dzięki zaangażowaniu klientów i franczyzobiorców, firma przekazała na rzecz 32. Finału WOŚP w sumie ponad 1 300 000 zł.

W dniu 32. Finału, czyli 28 stycznia br., franczyzobiorcy sieci zorganizowali także akcję „Rozgrzej się Wolontariuszu”, w ramach której zapraszali na darmowe ciepłe napoje wszystkich kwestujących. W sumie firma rozdała blisko 35 tysięcy herbat, kaw i gorących czekolad. Czyli co trzeci Wolontariusz w Polsce został ugoszczony przez Żabkę. Najchętniej częstowali się kawą z mlekiem (ponad 12 tys. odebranych napojów), gorącą czekoladę (ponad 7,7 tys.) oraz cafe latte (ponad 5,6 tys.).

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny