Żabka pomaga dzieciom i młodzieży rozwijać talenty i pasje

Program Stypendialny „Żabka z pasją” jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, techników i liceów, którzy wyróżniają się wśród swoich rówieśników wyjątkowymi osiągnięciami naukowymi, zdolnościami sportowymi, niecodziennym zmysłem artystycznym lub wysoką wrażliwością ekologiczną. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 68 ambitnych i uzdolnionych młodych osób. Zadaniem kandydatów było zaprezentowanie swoich umiejętności w oryginalny sposób i udowodnienie, że są kreatywni, zaangażowani i pracowici. Komisja wybrała 22 stypendystów z całej Polski.

– Laureaci naszego programu to wyjątkowi młodzi ludzie, którzy wykazali się ponadprzeciętnymi osiągnięciami, umiejętnościami i zdolnościami. Mają wielkie pasje, mierzą wysoko, odważnie marzą. Jednocześnie codziennie ciężko pracują nad realizacją swoich celów w różnych dziedzinach: nauce, sztuce i sporcie. Dzięki swoim wysiłkom znaleźli się w gronie naszych stypendystów. Jesteśmy dumni, że przez najbliższy rok będziemy pomagać im spełniać marzenia i wspierać ich w dalszym rozwoju zainteresowań i podążaniu za pasjami – mówi Jolanta Bańczerowska, Członkini Zarządu, Obszar Strategii Personalnej Grupy Żabka.

Na rozwój pasji laureaci otrzymali po 10 000 zł. Pomysłów, na co przeznaczą stypendium, mają  wiele. Zakup nowych instrumentów muzycznych czy strojów sportowych, udział w szkoleniach i obozach, czy też finansowanie startów w zagranicznych turniejach – to tylko niektóre z planów, jakie ambasadorzy programu zadeklarowali w swoich zgłoszeniach.

Stypendium przeznaczę na sprzęt do produkcji muzycznej – mówi Pola Płowiak, córka Justyny Płowiak, franczyzobiorczyni z Zielonej Góry. – Nie wyobrażam sobie życia bez śpiewu. Muzyka to nierozłączna część mnie i w przyszłości bardzo chciałabym zacząć sama nagrywać swoje piosenki – dodaje.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 22 marca br. w centrali Żabki. Podczas wydarzenia stypendyści m.in. wzięli udział w warsztatach w kuchni sensorycznej oraz w warsztatach z autoprezentacji i improwizacji, poprowadzonych przez trenerki z Kolektywu AJU Impro.

Pobierz notkę prasową
Poprzedni
Następny