Dowiedz się więcej o ofercie franczyzowej

tel.: 800 207 208
e-mail: franczyza@zabka.pl
Dołącz do nas

To dlatego warto wybrać Żabkę

Zysk

12 000

złotych podstawowego przychodu + 3000 złotych miesięcznie przez pierwsze pół roku

Oferta specjalna dotyczy nowych Franczyzobiorców, którzy rozpoczną współpracę z Żabka Polska Sp. z o.o. w okresie od 01.03.2019 do 31.05.2019 roku (tj. podpiszą umowę współpracy franczyzowej). Możliwość korzystania z oferty specjalnej przysługuje Franczyzobiorcy w odniesieniu do pierwszego sklepu, który prowadzi w sieci.

Założenia oferty specjalnej :

 1. Żabka Polska Sp. z o.o. zapewnia nowemu Franczyzobiorcy uzyskanie przychodu z działalności handlowej w sklepie w wysokości nie mniej niż 12.000 zł netto miesięcznie przez pierwsze pełne 6 miesięcy działalności po otwarciu sklepu.
 2. Żabka Polska Sp. z o.o. zapewnia Franczyzobiorcy dodatkowo do 3.000 zł netto miesięcznie przyznawane przez pierwsze 6 miesięcy działalności po otwarciu sklepu.
 3. Warunkiem uzyskania przychodów określonych w pkt 1 i 2 powyżej jest to, że Franczyzobiorca przez pierwsze pełne 6 miesięcy działalności łącznie:
  • uzyska średni poziom weryfikacji standardów jakościowych sklepu powyżej 80% w każdym miesiącu,
  • będzie miał otwarty sklep we wszystkie dni miesiąca (z wyłączeniem 25 grudnia i Niedzieli Wielkanocnej),
  • prowadzi działalność w sklepie w dniach niehandlowych nie krócej niż przez 8 godz. w wybranych godzinach (w zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące przepisy prawa).
 4. Oferta nie dotyczy drugiego i kolejnego sklepu oraz sklepów w procesie zmiany Franczyzobiorcy.
 5. Przychód określony w pkt 1 i 2 powyżej jest elementem rabatu zakupowego z działalności gospodarczej Franczyzobiorcy w sklepie.
 6. Po upływie okresu pierwszych pełnych 6 miesięcy działalności handlowej Franczyzobiorca osiąga przychody na zasadach ogólnych wynikających z umowy współpracy franczyzowej.
 7. W razie rozwiązania umowy współpracy franczyzowej przed upływem pierwszych 3 pełnych miesięcy prowadzenia działalności handlowej w sklepie, dodatkowy przychód określony w pkt 2 powyżej nie jest należny.
 8. Szczegółowe zasady współpracy franczyzowej określa umowa współpracy franczyzowej wraz z załącznikami zawierana przez Franczyzobiorcę z Żabka Polska Sp. z o.o.
 9. Szczegółowe warunki niniejszej oferty specjalnej określa instrukcja do umowy współpracy franczyzowej wydana przez Żabka Polska Sp. z o.o.
Sklep

100%

Otrzymaj w pełni wyposażony i zatowarowany sklep

Franczyzobiorcy sieci Żabka otrzymują w pełni zatowarowany, komplety do prowadzenia sklep w bardzo korzystnej lokalizacji.  Sklep odpowiada na potrzeby współczesnego Klienta, który będąc niemal przez cały dzień w biegu może szybko zaspokoić głód, a także załatwić bieżące sprawy dzięki szerokiemu pakietowi usług jak odbiór paczki czy opłacenie drobnych rachunków.  Dużą popularnością cieszy się stoisko Żabka Café ze świeżo mieloną kawa oraz ciepłymi przekąskami jak np. hot dogi czy zapiekanki, a także szeroka oferta szybkich przekąsek z kanapkami czy sałatkami.

Kliknij i zobacz, jak może wyglądać Twój sklep!

Lista zadań - 5000

5 000

Potrzebujesz tylko 5000 złotych na start własnego biznesu!

Żabka oferuje na rynku jeden z najniższych wkładów własnych, obejmujących koszt kasy fiskalnej, opłatę za koncesję, refundowaną po 3 miesiącach prowadzenia działalności oraz zakup towarów regionalnych. Nasi Franczyzobiorcy, to nasi partnerzy biznesowi, w których rozwój i kompetencje firma Żabka Polska inwestuje podczas całej współpracy. 

Logo Żabka

98%

Działaj pod znanym szyldem, który zna 98% polskich konsumentów

Żabka to największa sieć wygodnych, małych sklepów w bardzo korzystnych lokalizacjach. Marka jest już 20 lat na rynku i rozpoznaje ją aż 98% konsumentów. Dzięki efektywnym działaniom marketingowym, wspierającym sprzedaż, Franczyzobiorcy mogą mieć pewność, że Klienci na bieżąco otrzymują informacje o ofercie oraz usługach dostępnych w sklepie. 

Opinie naszych franczyzobiorców

Karol Selerski Franczyzobiorca sklepu Żabka

Karol Selerski

Partner ds. sprzedaży zawsze służył pomocą kiedy tylko tego potrzebowałem. /.../ Mój sklep został otwarty świeżo po remodellingu, wszyscy widzimy już efekty zmian, wzrosły nam przede wszystkim obroty.

Biznes na wyciągnięcie ręki

.

Skorzystaj z gotowego przepisu na biznes.

Otwórz z nami własną Żabkę

.

Dołącz do grona 3700 franczyzobiorców.

Przydatne informacje

Wykres wzrostu

Oferujemy

Przeczytaj więcej
Lista zadań

Oczekujemy

Przeczytaj więcej
Chmurki czatu

Najczęściej zadawane pytania

Przeczytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania

1. Jakie są zasady współpracy z firmą Żabka Polska Sp. z o.o.?

Sklepy Żabka prowadzone są przez Franczyzobiorców w oparciu o umowę współpracy, którą każdy Franczyzobiorca podpisuje ze Spółką Żabka Polska Sp. z o.o. Na mocy tej umowy Żabka przekazuje Franczyzobiorcy umeblowany i w pełni wyposażony sklep, opiekę logistyczną oraz wsparcie marketingowe. Osoby prowadzące sklepy sieci Żabka otrzymują pełen zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu nowoczesnego zarządzania sklepem. Dzięki temu Franczyzobiorca rozpoczynający działalność gospodarczą zna zasady funkcjonowania sklepów franczyzowych Spółki Żabka Polska Sp. z o.o.

2. Jak skorzystać z oferty specjalnej 12 000 + 3 000 zł na start?

Oferta specjalna dotyczy nowych Franczyzobiorców, którzy rozpoczną współpracę z Żabka Polska Sp. z o.o. w okresie od 01.03.2019 do 31.05.2019 roku (tj. podpiszą umowę współpracy franczyzowej). Możliwość korzystania z oferty specjalnej przysługuje Franczyzobiorcy tylko w odniesieniu do pierwszego sklepu, który prowadzi w sieci. Założenia oferty specjalnej:

 1. Żabka Polska sp. z o.o. zapewnia nowemu franczyzobiorcy uzyskanie przychodu z działalności handlowej w sklepie w wysokości nie mniej niż 12.000 zł netto miesięcznie przez pierwsze pełne 6 miesięcy działalności po otwarciu sklepu.
 2. Żabka Polska sp. z o.o. zapewnia Franczyzobiorcy dodatkowo do 3.000 zł netto miesięcznie przyznawane przez pierwszych 6  miesięcy działalności po otwarciu sklepu .
 3. Warunkiem uzyskania przychodów określonych w pkt 1 i 2 powyżej jest to, że Franczyzobiorca przez pierwsze pełne 6 miesięcy działalności łącznie: a) uzyska średni poziom weryfikacji standardów jakościowych sklepu powyżej 80% w każdym miesiącu, b) będzie miał otwarty sklep we wszystkie dni miesiąca (z wyłączeniem 25 grudnia i Niedzieli Wielkanocnej), c) prowadzi działalność w sklepie w dniach niehandlowych nie krócej niż przez 8 godz. w wybranych godzinach (w zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące przepisy prawa).
 4. Oferta nie dotyczy drugiego i kolejnego sklepu oraz sklepów w procesie zmiany Franczyzobiorcy.
 5. Przychód określony w pkt 1 i 2 powyżej jest elementem rabatu zakupowego z działalności gospodarczej Franczyzobiorcy w sklepie.
 6. Po upływie okresu pierwszych pełnych 6 miesięcy działalności handlowej Franczyzobiorca osiąga przychody na zasadach ogólnych wynikających z umowy współpracy franczyzowej.
 7. W razie rozwiązania umowy współpracy franczyzowej przed upływem pierwszych 3 pełnych miesięcy prowadzenia działalności handlowej w sklepie, dodatkowy przychód określony w pkt 2 powyżej nie jest należny.
 8. Szczegółowe zasady współpracy franczyzowej określa umowa współpracy franczyzowej wraz z załącznikami zawierana przez Franczyzobiorcę z Żabka Polska Sp. z o.o.
 9. Szczegółowe warunki niniejszej oferty specjalnej określa instrukcja do umowy współpracy franczyzowej wydana przez Żabka Polska Sp. z o.o.

3. Kto może zostać Franczyzobiorcą sklepu Żabka?

Franczyzobiorcą sklepu może zostać osoba, która jest przedsiębiorcza, gotowa do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pomyślnie przejdzie proces rekrutacji i szkoleń. O pozytywnym rezultacie rekrutacji decydują indywidualne predyspozycje Kandydata do pracy w handlu, silna motywacja oraz umiejętności interpersonalne.

4. Jakie koszty poniesie Franczyzobiorca otwierając sklep Żabka?

Każdy Franczyzobiorca otrzymuje umeblowany i wyposażony sklep pod znanym milionom Polaków szyldem Żabki. Spółka Żabka Polska Sp. z o.o. kompleksowo pokrywa koszty inwestycyjne związane z otwarciem sklepu - adaptację lokalu i dostawy towarów do sklepu. W celu otwarcia sklepu Franczyzobiorca ponosi opłatę za przystąpienie do sieci w wysokości 1 000 zł netto, ponosi koszt zakupu kasy fiskalnej, zobowiązany jest dokonać opłaty za wydanie koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych oraz pokryć koszt zaopatrzenia sklepu w towary regionalne (m.in. warzywa, owoce, pieczywo). W sumie koszty zamykają się w kwocie ok. 5 000 zł.

5. Gdzie mogę znaleźć informacje w jaki sposób można aplikować na stanowisko Franczyzobiorcy sklepu Żabka?

Na stanowisko Franczyzobiorcy można aplikować poprzez wypełnienie formularza aplikacyjnego na stronie www.zabka.pl w zakładce Franczyza -> Dołącz do nas. Można też zadzwonić pod nr telefonu 800 207 208 lub napisać maila na franczyza@zabka.pl.

6. Czy mogę zostawić Państwu moje CV?

Oczywiście. Zachęcamy do przesłania aplikacji na adres franczyza@zabka.pl. W przypadku przesłania aplikacji na adres mailowy, prosimy w tytule maila napisać nazwę miejscowości w której Państwo chcieliby prowadzić sklep Żabka np. „Aplikacja na stanowisko Franczyzobiorcy sklepu Żabka – Poznań.” Po aplikacji skontaktuje się z Państwem nasz Partner ds. Rekrutacji.

7. Co powinna zawierać aplikacja?

Aplikacja powinna zawierać Curriculum Vitae uwzględniające:

 • dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy)
 • podstawowe informacje o przebiegu edukacji oraz doświadczenia zawodowego
 • informacje o dodatkowych umiejętnościach jak np. ukończone kursy lub prawo jazdy 

Dokumenty powinny być przesłane w formacie word lub pdf.

8. Jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Franczyzobiorcy?

W firmie Żabka Polska Sp. z o.o. obowiązuje model 5 kroków do otwarcia własnego biznesu.

1. I rozmowa rekrutacyjna

 • Poznanie Kandydata, przedstawienie zasad współpracy oraz założeń, celów i misji Firmy
 • Sprawdzenie możliwości nawiązania współpracy

2. II rozmowa rekrutacyjna

 • Odpowiedź na szczegółowe pytania Kandydata dotyczące współpracy
 • Określenie preferencji / możliwości Kandydata do lokalizacji do przejęcia

3. Przygotowanie do nawiązania współpracy

 • Szkolenie praktyczne w sklepie szkoleniowym 12-14 dni
 • Przygotowanie dokumentów do podpisania umowy współpracy
 • Przygotowanie przez Kandydata sklepu do otwarcia (rozłożenie towaru, złożenie wniosków o koncesję)

4. Nawiązanie współpracy

 • Zarejestrowanie działalności gospodarczej
 • Podpisanie umowy
 • Przygotowanie przez Kandydata sklepu do otwarcia (rozłożenie towaru, złożenie wniosków o koncesję)

5. Otwarcie sklepu 

9. Jak wygląda szkolenie wdrażające?

Program szkoleniowy jest bezpłatny i indywidualnie dopasowany do wiedzy i umiejętności Kandydata.

Odbywa się w sklepie trenerskim (najbliżej miejsca zamieszkania Kandydata), gdzie przez ok. 14 dni Kandydat poznaje zasady prowadzenia sklepu od strony praktycznej i teoretycznej.

10. Jaka tematyka jest podejmowana podczas szkolenia?

Każdy uczestnik „Akademii Żabki” (program szkoleniowy dla przyszłych Franczyzobiorców) zdobywa podstawowe umiejętności handlowe i menadżerskie, dopasowane do specyfiki pracy Franczyzobiorcy sklepu Żabka. Szkolenie ma przede wszystkim przekazać każdemu przyszłemu Franczyzobiorcy praktyczne informacje dotyczące zarówno funkcjonowania całej sieci jak i poszczególnego sklepu. Program szkolenia złożony jest z uzupełniających się modułów, w skład których wchodzą zajęcia związane z nowoczesnym zarządzaniem sklepem – począwszy od finansów, a skończywszy na budowaniu zespołu sprzedaży. 

11. Kto prowadzi szkolenia?

Szkolenia prowadzone są przez profesjonalistów – trenerów Spółki Żabka Polska Sp. z o.o., którzy uczą w jaki sposób efektywnie i nowocześnie zarządzać sklepem detalicznym przy wykorzystaniu najnowszych technik sprzedaży oraz programów informatycznych do zarządzania sprzedażą.

12. Czy Franczyzobiorca może prowadzić sklep Żabka we własnym lokalu?

Zgodnie z naszymi zasadami to Spółka Żabka Polska Sp. z o.o. wskazuje lokal handlowy, w którym Franczyzobiorca będzie prowadzić sklep Żabka. Franczyzobiorca nie może być właścicielem lokalu, w którym prowadzi działalność – sklep Żabka. Jesteśmy jednak otwarci na Państwa sugestie związane z lokalizacją.

13. Kto jest odpowiedzialny za zatrudnienie pracowników w sklepie?

Franczyzobiorcy sklepów Żabka są samodzielnymi przedsiębiorcami, którzy w sposób indywidulny budują swoje zespoły. Żabka Polska Sp. z o.o. w trakcie szkoleń ułatwia Franczyzobiorcy zdobycie wiedzy dotyczącej zatrudniania i zarządzania zespołem ludzi przez przedsiębiorców.

14. Czy przed rozpoczęciem procesu rekrutacji muszę otworzyć działalność gospodarczą?

Kandydat jest zobowiązany do otwarcia działalności gospodarczej w momencie przygotowania dokumentów do podpisania umowy współpracy.

15. Czy Franczyzobiorcą jednego sklepu może zostać dwóch lub więcej Franczyzobiorców?

Zgodnie z polityką Spółki Żabka Polska Sp. z o.o. za każdy sklep odpowiada jeden Franczyzobiorca.

16. Widziałem/am plakat informujący o współpracy. Czy mogę złożyć CV w sklepie?

Zachęcamy do składania dokumentów aplikacyjnych przez formularz. Mają Państwo pewność, że aplikacja od razu do nas dotrze. Jeśli jednak nie mają Państwo możliwości złożenia swoich dokumentów w ten sposób, zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem regionalnym, który umieścił swoje dane kontaktowe na plakacie.

17. Jakich dokumentów wymaga Żabka Polska do podpisania umowy współpracy?

1. Dokumenty Urzędowe

a. CEIDG - złożenie wniosku o założenie działalności gospodarczej
b. Deklaracja VAT-R – kopia potwierdzona przez Urząd Skarbowy
c. Zgoda na sprawdzenie w Krajowym Rejestrze Długów
​d. Zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS i US – zaświadczenie należy przedstawić tylko w sytuacji wcześniejszego prowadzenia działalności gospodarczej

2. Pełnomocnictwo do żądania udostępnienia informacji gospodarczych z BIG

3. Zabezpieczenie finansowe – dopuszczalne są różne formy zabezpieczenia finansowego (weksel, gwarancja bankowa lub kaucja).

Dowiedz się więcej o ofercie franczyzowej

Kontakt telefoniczny

tel. kom. 800 207 208

lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Dołącz do nas