Daj butelkom nowe życie!

To jak będziemy żyć w przyszłości zależy od każdej decyzji podjętej dzisiaj.  Dlatego też w sieci Żabka wierzymy, że można mieć duży wpływ na przyszłość robiąc małe kroki każdego dnia. Takim małym krokiem jest dawanie plastikowi drugiego życia zgodnie z ideą Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.


 

Gospodarka Obiegu Zamkniętego

Żabka jako pierwsza sieć w Polsce testuje gospodarkę o obiegu zamkniętym. W wybranych sklepach Żabka na Pradze w Warszawie będzie można zwrócić dowolne przeźroczyste, zielone i niebieskie butelki po napojach. Zebrane wspólnie z Klientami i Franczyzobiorcami butelki przekażemy do  stworzenia nowych opakowań wody Od Nowa. Dzięki temu wspólnie nadamy butelkom nowe życie i zamkniemy obieg plastiku.

 

Przyłącz się do akcji i wyrób sobie dobre pro ekologiczne nawyki!

  1. Przy okazji zakupów przynieś plastikowe butelki do sklepu.

  2. Zgłoś się do sprzedawcy i wrzuć je do żółtego kosza.

  3. Zeskanuj u sprzedawcy aplikację żappka i odbierz 10 żappsów za każdą przyniesioną butelkę.

 

Zobacz, jak powstaje butelka wody Od Nowa

Zobacz film

5 Najczęstszych pytań i odpowiedzi

1. Dlaczego akcja przeprowadzana jest tylko w wybranych sklepach Żabka?

Akcja „Drugie życie butelek” ma charakter pilotażowyi ma na celu sprawdzenie czy organizacja całego procesu dla naszych pracowników, partnerów i w szczególności dla klientów jest prawidłowa.

Lista sklepów Żabka biorących udział w akcji jest dostępna na stronie https://www.zabka.pl/media/recycling-lista-sklepow. Niewykluczone, że liczba sklepów będzie się zmieniać w trakcie trwania akcji.

2. Jakie butelki mogę przynieść do zwrotu?

Zwracać można butelki po napojach (nie tylko z asortymentu sklepów sieci Żabka) o pojemności do 2.5l w kolorze przeźroczystym bezbarwnym, przeźroczystym w odcieniu niebieskawym lub zielonkawych. Tylko taki zebrany plastik będzie nadawał się do stworzenia butelek wody Od Nowa. Sprzedawca ma prawo odmówić zwrotu jeśli butelka nie będzie spełniała powyższych warunków.

3. Czy zwrócone butelki muszą być umyte?

Butelka nie musi być umyta lecz ze względów higienicznych powinna być czysta, bez zawartości czy śladów silnych zabrudzeń. Ocenę zostawiamy sprzedawcy. Sprzedawca ma prawo odmówić zwrotu jeśli butelka nie będzie spełniała powyższych warunków.

4. Czy mogę zwrócić dowolną ilość butelek?

Akcja ma na celu wspierać zbiórkę indywidualną dlatego obowiązuje maksymalny limit zwracanych butelek w ilości 20 szt. dziennie.

5. Jakie są korzyści ze zwracania butelek?

Zwracając butelki przyczyniasz się do oszczędzania zasobów naturalnych i energii potrzebnej do wytworzenia opakowań. Wytworzenie jednej butelki PET z recyklingugeneruje 33 proc. mniej CO2 niż produkcja butelki z plastiku pierwotnego.  Takie świadome podejście do tematu segregacji sprawia, że system małych kroków nabiera wielkiego znaczenia. Dodatkowo za każdą przyniesioną butelkę zostaniesz wynagrodzony 10 żappsami w aplikacji żappka.