Żabka Polska rozwija się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Jesteśmy świadomi naszych zobowiązań wobec środowiska naturalnego, pracowników i franczyzobiorców oraz społeczności, w ramach których funkcjonują nasze sklepy.

Jako wiodąca sieć sklepów spożywczych, działająca w segmencie convenience, Żabka dba o wygodne i szybkie zaspokojenie codziennych potrzeb swoich klientów. Chcemy, by nasze sklepy były dobrymi sąsiadami milionów Polaków. Istotną rolę w budowaniu bliskich, sąsiedzkich relacji odgrywają Franczyzobiorcy. Dlatego to oni często bezpośrednio uczestniczą w projektach społecznych Żabki.

Obszary strategii CSR Żabka Polska

CSR - Ochrona środowiska Ochrona środowiska Przeczytaj więcej
CSR - Rozwój osobisty Rozwój osobisty, edukacja i przedsiębiorczość Przeczytaj więcej
CSR - Lokalna społeczność Wsparcie lokalnych społeczności Przeczytaj więcej
CSR - Żywność Odpowiedzialna sprzedaż żywności Przeczytaj więcej
CSR - Zdrowie Zdrowie i aktywny styl życia Przeczytaj więcej

Zdrowie i aktywny styl życia

Żabka wspiera zarówno rekreacyjne uprawianie sportu, lokalne inicjatywy rozwijające sprawność ruchową dzieci i młodzieży, jak i sport wyczynowy.

Sportowy Team Żabka

Żabka wspiera zarówno rekreacyjne uprawianie sportu, lokalne inicjatywy rozwijające sprawność ruchową dzieci i młodzieży, jak i sport wyczynowy.

Aktywność fizyczną pracowników promujemy w ramach Sportowego Teamu Żabki, organizując i finansując wspólne starty zawodników w imprezach sportowych, integrując pracowników z różnych działów i różnych szczebli zarządzania. Sportowy Team Żabki rośnie w siłę z roku na rok, w lokalnych biegach i aktywnościach sportowych Żabkę reprezentuje już ponad 100 osób.

Zobacz najbliższe plany startów naszej drużyny i przyjdź kibicować Żabce!:

  • 2018-10-07 - VIII Samsung Szamotuły Półmaraton
  • 2018-10-14 - PKO  Poznań Maraton
  • 2018-11-11 - Bieg 100-lecia Niepodległości w Poznaniu

Kręci nas zielony transport

Żabka zachęca do przesiadania się z samochodu na rower i w ramach „zielonej inicjatywy” w 10 lokalizacjach na terenie Poznania postawiła Samoobsługowe Stacje Naprawy Rowerów. Stacje Żabki z hasłem „Kręci nas zielony transport” wyposażone są w stojak rowerowy, niezbędne narzędzia, a także pompkę ręczną, umożliwiające naprawę nagłych usterek rowerowych. Stacje są dostępne dla mieszkańców bezpłatnie. Program „Kreci nas zielony transport” będzie rozwijany również w innych miejscowościach, wszędzie tam gdzie Żabka chce być blisko swoich klientów.

Zobacz na mapie Samoobsługowe Stacje Naprawy Rowerów

Napisz do nas, jeśli chcesz by stacja napraw stanęła koło Twojej Żabki!

Nasza społeczna odpowiedzialność

Zobacz film