Żabka Polska rozwija się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Jesteśmy świadomi naszych zobowiązań wobec środowiska naturalnego, pracowników i franczyzobiorców oraz społeczności, w ramach których funkcjonują nasze sklepy.

Jako wiodąca sieć sklepów spożywczych, działająca w segmencie convenience, Żabka dba o wygodne i szybkie zaspokojenie codziennych potrzeb swoich klientów. Chcemy, by nasze sklepy były dobrymi sąsiadami milionów Polaków. Istotną rolę w budowaniu bliskich, sąsiedzkich relacji odgrywają Franczyzobiorcy. Dlatego to oni często bezpośrednio uczestniczą w projektach społecznych Żabki.

Obszary strategii CSR Żabka Polska

CSR - Ochrona środowiska Ochrona środowiska Przeczytaj więcej
CSR - Rozwój osobisty Rozwój osobisty, edukacja i przedsiębiorczość Przeczytaj więcej
CSR - Lokalna społeczność Wsparcie lokalnych społeczności Przeczytaj więcej

Wsparcie lokalnych społeczności

Sklepy naszych sieci wpisały się na dobre w obraz współczesnych polskich miast i miasteczek. Funkcjonują w bliskich relacjach z lokalnymi społecznościami. Nierzadko Franczyzobiorcy z własnej inicjatywy lub w odpowiedzi na prośby okolicznych mieszkańców podejmują działania na ich rzecz – pomagają pobliskiej szkole, współorganizują festyny rodzinne czy imprezy sportowe. Zarządzający firmą również dostrzegają istotę takich działań decydując o wspieraniu lokalnych aktywności.

Program Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje

Poprzez gry i zabawy w trakcie rodzinnych, wakacyjnych festynów w kilkunastu miejscowościach w Polsce wspólnie ze Stowarzyszeniem Integracja i Współpraca edukujemy co roku młodych ludzi w zakresie odpowiedzialnych postaw i bezpiecznego wypoczynku. Imprezy plenerowe są dobrym sposobem na integracje lokalnych środowisk.

Co roku wspieramy również wyjazd na wakacje dzieci z Wielkopolskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

CSR - Żywność Odpowiedzialna sprzedaż żywności Przeczytaj więcej
CSR - Zdrowie Zdrowie i aktywny styl życia Przeczytaj więcej

Nasza społeczna odpowiedzialność

Zobacz film